Monitor oddechu – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Patrząc na ilość dostępnych akcesoriów i gadżetów, które zostały wyprodukowane z myślą o dzieciach, czasem rodzice zastanawiają się nad tym, czy aby na pewno potrzebują wszystkich narzędzi oferowanych przez sklepy. Chociaż coś czasem może wydawać się dla nas niepotrzebne, w przyszłości okazuje się, że dzięki temu uratowaliśmy swojego malucha. Monitor oddechu pozwolił uratować miliony dzieci na całym świecie, chociaż niedoświadczeni rodzice, często pytają, po co inwestować w tak drogi sprzęt, skoro statystycznie nie będzie on potrzebny. 

Oczywiście, biorąc pod uwagę statystykę, śmierć łóżeczkowa, znana również jako SIDS, powoduje zgon zaledwie kilku procent noworodków w ciągu roku, lecz gdy zaczniemy mówić o liczbach, prawdopodobnie wizja ryzyka stanie się przerażająca. Jeśli monitor oddechu uratował miliony dzieci, warto zastanowić się, ilu rodziców nie skorzystało z jego funkcjonalności. Pamiętaj, że możesz tego uniknąć. Nie ryzykuj, jeśli nie musisz i nie narażaj na to swojego dziecka, które zasługuje na wszystko, co najlepsze. 

Jak działa monitor oddechu?

Z technicznego punktu widzenia jest to bardzo proste urządzenie, które opiera się na wielu mikro czujnikach. Jeszcze niedawno taka technologia była oferowana jedynie w placówkach medycznych, a sam sprzęt był o wiele większy. Technologia jednak z każdym rokiem rozwija się coraz szybciej, a jak wiadomo, korzystanie z jej możliwości to doskonały sposób na zabezpieczenie siebie i członków swojej rodziny przed nieszczęściem. Nie tylko monitor oddechu jest tego przykładem, ale także monitoring, systemy alarmowe i wiele innych elementów wyposażenia, które kilka lat temu były niedostępne lub oferowane jedynie osobom zamożnym. 

Monitor oddechu stale nadzoruje proces oddychania maluszka, gdy śpi i jeśli tylko pojawi się jakakolwiek nieprawidłowość lub bezdech, rodzice i opiekunowie są natychmiast informowani. Dzięki temu ich reakcja na zagrożenie jest błyskawiczna. 

Wybieraj w zestawie

Sam monitor oddechu jest drogi i wolisz kupić inne akcesoria, np. interkom lub nianie elektroniczną? A co jeśli powiemy Ci, że w renomowanych sklepach znajdziesz zestawy w atrakcyjnych cenach? Z pewnością jest to atrakcyjna propozycja, ponieważ i tak za namową bliskich lub lekarzy zainwestujesz pieniądze w te urządzenia, a nabywając wszystko skompletowane przez producenta, zapłacisz po prostu mniej. Warto więc poważnie zastanowić się wcześniej nad tym rozwiązaniem i zaplanować szczegółowo przed narodzinami niezbędne komponenty. 

Leave A Reply

Navigate