Modne tatuaże damskie

Najlepszym wyborem jest, by tatuaż był naszym indywidualnym pomysłem, który tatuator przeniesie dla nas na skórę. Czasem tatuaże pełnią też funkcję estetyczną i wtedy pomysłów szukamy w sieci. Gdzie szukać inspiracji na tatuaż? Sama najczęściej korzystam z Pinteresta, weheartit. Moją inspiracją, nie tylko w dziedzinie tatuażu, jest Hannah Pixie Snowdon. Jej instagram to prawdziwa kopalnia świetnych wzorów tatuaży. Które z nich będą na topie w najbliższym czasie? Przedstawiam modne tatuaże damskie.

Modne tatuaże damskie – wzory 2018

Choć sama jestem zdecydowaną przeciwniczką robienia tatuaży dla mody, niekiedy modne wzory mogą nas zainspirować do stworzenia czegoś własnego.

Tatuaże roślinne

modne tatuaże damskie
Pinterest

W nadchodzącym roku królować będą motywy roślinne – zarówno w stylu realistycznym, kolorowe, motywy botaniczne, jak i te wykonane delikatną kreską czy w stylu dotwork. Wszystkie kobiety kochają róże, które są wzorem ponadczasowym. Oprócz nich warto zdecydować się na maki, magnolie, orchidee. Możesz wybrać delikatne motywy kwiatowe, pojedyncze łodygi wytatuowane w mniej widocznych miejscach lub całe kielichy kwiatów pokrywające całe ręce.

Minimalistyczne tatuaże zwierzęce

modne tatuaże damskie
Pinterest

Kolejną propozycją modnych tatuaży damskich są minimalistyczne wzory przedstawiające zwierzęta. Najpopularniejszymi z nich są ptaki, koty, psy czy ryby. Większość z nas tatuaże zwierzęce kojarzy z ukochanym pupilem, dla innych są one symbolem, np. pokoju czy wolności, jak jaskółki. Tatuaż zwierzęcy ma modelka Cara Delevigne (lew na palcu) czy Anja Rubik, która posiada graficzny tatuaż przedstawiający szczura. Modne są również geometryczne tatuaże ze zwierzętami.

Tatuaże napisy

Modne pozostają tatuaże przedstawiające inspiracyjne teksty. Sama swoją lewą część ciała poświęciłam właśnie im. Może to być ulubiony cytat z wiersza, tekst piosenki, życiowe motto. Unikaj jednak oklepanych tekstów, jak “never give up”, “never say never” i tym podobnych. Jeśli decydujesz się na napis w obcym języku, koniecznie sprawdź jego poprawność. Niby oczywiste, a jednak sporo “kwiatków” można znaleźć w sieci.

Helix tattoos

modne tatuaże damskie
Pinterest

Popularne są drobne wzory tatuowane na chrząstce ucha i punkcie jej zawinięcia. Jeśli lubisz piercing, z pewnością kojarzysz to miejsce. To idealne miejsce, gdy decydujesz się na pierwszy tatuaż. Widać go dopiero wtedy, gdy odsuniesz włosy. Ciekawa alternatywa dla kolczyków w tym miejscu. Muszę przyznać, że sama chętnie bym się na nią zdecydowała.

Single line tattoo

modne tatuaże damskie
MetDaan

Tatuaże poprowadzone jedną kreską, bardzo subtelne. To trend, który zyskuje coraz większą popularność. Jakie wzory wykonywane są tą metodą? Przede wszystkim motywy morskiej fali, gór, twarzy, zwierząt, abstrakcje. Całość wygląda niezwykle ciekawie. To pomysł na dyskretny tatuaż, którego znaczenie chcemy zachować dla siebie. Ze względu na swoją delikatność, będą idealnym pomysłem na tatuaż dla kobiet.

Styl ignorant tattoo

modne tatuaże damskie
Painful Pleasures

Kolejna nowość, która najpierw zupełnie mnie nie przekonała, a później zaczęła mi się podobać. Wedle jej filozofii, tatuaż ma być niedoskonały i po prostu “brzydki”. Przyznam, że jest nieco kontrowersyjna, ale niektóre wzory tatuaży są naprawdę świetne. Z pewnością jest to zjawisko, któremu warto się głębiej przyjrzeć. Styl ignorant tattoo skoncentrowany jest wokół prostych projektów, głównie konturów. Niekiedy mają również cechy graffiti. Jego prekursorem był właśnie artysta graffiti FUZI UVTPK. Pamiętaj jednak, że choć sam styl został nazwany “ignorant”, nie ma to nic wspólnego z ignorancją dla zdrowia i bezpieczeństwa podczas tatuowania.

Jakie modne tatuaże damskie są Waszymi ulubionymi?

Leave A Reply

Navigate