Materac 160×200 do sypialni – jak wybrać odpowiedni stopień twardości?

Materac o szerokości 160 cm jest popularnym rozwiązaniem stosowanym w sypialni dwuosobowej. To dobry kompromis pomiędzy dużą przestrzenią pod wygodny sen, a miejscem, jakie łóżko zajmuje w naszej sypialni. Przy wyborze materaca często zwracamy uwagę na rodzaj wypełnienia, ale zapominamy o wyborze prawidłowego stopnia twardości. W tym artykule podpowiemy, jak kupić materac 160×200 o twardości dostosowanej do swoich potrzeb.

Twardość materaca w czterostopniowej skali

Najczęściej spotkamy się z uniwersalną skalą czterostopniową, która jest stosowana przez większość producentów. Znajdziemy w niej następujące oznaczenia: H1 (materac miękki), H2 (materac średnio-twardy), H3 (materac twardy) oraz H4 (materac bardzo twardy). Czy możemy wybrać twardość pod kątem własnych preferencji? No cóż, na pewno nikt nam tego nie zabroni, aczkolwiek przy wyborze powinniśmy uwzględnić wagę naszego ciała.

Do każdego stopnia twardości przypisana jest rekomendowana waga. Materace miękkie mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby o wadze poniżej 60 kg. Materace średnio-twarde sprawdzą się w przypadku osób mieszczących się w przedziale 60-80 kg. Dla osób ważących od 80 do 100 kg rekomendowane są materace twarde. Z kolei bardzo twarde materace H4 powinny być użytkowane przez osoby, których waga ciała przekracza 100 kg.

Jaką rolę odgrywa twardość materaca?

Nawet najbardziej luksusowy materac 160×200 nie zaoferuje nam oczekiwanego komfortu snu, jeśli pominiemy aspekt odpowiedniego stopnia twardości. Posłanie powinno stanowić stabilną podstawę dla naszego ciała. Jeśli jest za miękkie, zapadamy się w nie, a kręgosłup wygina się w łuk. Z kolei zbyt twardy materac wywiera za duży nacisk na naczynia krwionośne, zaburzając krążenie. W obu przypadkach skutkiem mogą być dolegliwości bólowe oraz niewyspanie.

Idealna twardość materaca dba o wyprostowaną sylwetkę spoczywającą poziomo na łóżko, ale jednocześnie, nie wywiera nacisku. Z tego względu, stopień twardości powinien być dopasowany do wagi naszego ciała. Co zrobić w sytuacji, gdy wybieramy materac dla dwojga, a różnica wagi jest duża? Do dyspozycji mamy dwa popularne rozwiązania. Jednym z nich jest wybór materaca o zmiennej twardości, w którym jedna połowa jest nieco twardsza od drugiej. Drugi wariant zakłada zastosowanie utwardzającego wkładu na połowie zajmowanej przez cięższą osobę.

Gdzie kupisz materac 160×200 o wybranym stopniu twardości?

Wiele osób decyduje się na zamówienie materaca przez Internet. W ten sposób możemy liczyć na znacznie szerszy wybór produktów, a także możliwość zapoznania się z dokładną specyfikacją interesujących nas modeli. W sklepie Kaszmirowysen.pl do dyspozycji klientów oddano bardzo bogaty asortyment materacy kieszeniowych, piankowych, lateksowych i termoelastycznych. Łączą one staranne wykonanie z przystępną ceną. W tym miejscu bez trudu wybierzesz materac 160×200 o optymalnej twardość, gwarantując sobie komfortowy i zdrowy sen na przestrzeni wielu lat.

Leave A Reply

Navigate