Masło shea i włosy

Zalety masła shea są doskonale znane – surowe, nierafinowane masło jest od wieków całkowicie naturalnym środkiem nawilżającym, który był używany właściwie do wszystkiego, od suchej skóry i spierzchniętych ust aż do leczenia niedoskonałości naskórka. W istocie, masło shea jest wspaniałym środkiem do zastosowania, jeśli pragniemy pięknej, miękkiej i nawilżonej skóry. To jednak nie wszystko, bowiem preparat ten można stosować również do pielęgnacji włosów. Głęboko zniszczone włosy, naturalnie kręcone włosy i takie, które zostały wielokrotnie przetworzone, mogą korzystać z zalet masła shea.

Co to jest masło shea?


Masło shea (nazywane zamiennie “afrykańskim masłem shea”) to tłuszcz roślinny wytwarzany z orzechów afrykańskiego drzewa shea (Vitellaria paradoxa). Surowe masło zeskrobane z wnętrza orzecha jest jasnożółte, a czyste rafinowane ma kremowy kolor kości słoniowej lub całkowicie biały jak w przypadku https://ecospa.pl/kategoria/oleje-i-masla/maslo-shea . W temperaturze pokojowej masło shea jest ciałem stałym, ale po ogrzaniu do temperatury ciała topi się, co ułatwia wchłanianie go przez skórę.

Zalety masła shea

Główną zaletą masła shea jest to, że jest ono doskonałym środkiem nawilżającym. Pełne naturalnych minerałów i witamin, takich jak witamina A, E i F, jest jednocześnie przyjazne dla skóry. Wykazano, że kwasy tłuszczowe palmitynowe, stearynowe i linolowe zawarte w maśle shea pomagają poprawić barierę skóry, czyniąc ją naturalnym emolientem. Wykazano również, że fenolowe składniki masła działają jako przeciwutleniacze. Nawilżająca magia shea sprawia, że jest to idealny wybór również do nawilżania włosów.

Jeśli próbujemy wyhodować długie włosy, utrzymanie ich w stanie nawilżenia jest absolutnie niezbędne. Warto więc wykorzystać głęboko nawilżające właściwości masła shea, aby zmniejszyć liczbę rozdwojonych końcówek i złamań włosów, jednocześnie dostarczając im kwasy tłuszczowe i witaminy. Używanie masła shea do pielęgnacji włosów może pomóc im wyglądać zdrowiej.

Inne korzyści masła shea wypływają z dużej zawartości octanu triterpenowego i estrów cynamonianowych, co czyni je ważnym źródłem związków przeciwzapalnych. Zalety hydratacji shea i jego właściwości przeciwzapalne mogą również łagodzić objawy suchego swędzenia skóry głowy.

Shea jako odżywka

Odżywka z masłem shea to intensywnie nawilżający krem, prawdopodobnie zbyt mocny dla przeciętnych włosów, a zdecydowanie za mocny dla włosów tłustych. Jednak naturalnie kręcone, mocno zniszczone lub nadmiernie przetworzone włosy mogą odnieść wiele korzyści z używania takiej odżywki co najmniej raz w tygodniu.

Leave A Reply

Navigate