Masaże tajskie – czy warto z nich skorzystać?

Masaże tajskie zostały opracowane już ponad 2500 lat temu. Metoda masażu oparta jest na podstawach medycyny ajurwedy oraz jogi. Masażysta z bogatym doświadczeniem stosuje różnorodne zestawienie technik refleksologii, akupresury, rozciągania oraz medytacji. Specjalista posiada również wiedzę o kanałach energetycznych. Dla kogo będzie odpowiednia ta forma relaksacji?

Na czym polegają masaże tajskie?

Masaże tajskie są masażami głębokimi, a więc wykonuje się je bez natłuszczających olejków. Osoba wykonująca masaż przeważnie jest ubrana w cienką odzież. Zabieg odbywa się na specjalnej macie, dzięki czemu specjalista może swobodnie się poruszać dookoła osoby masowanej. Masaż tajski polega na rytmicznym uciskaniu partii mięśni w taki sposób, by skutecznie doprowadzić do ich rozluźnienia. Do masowania wykorzystuje się dłonie, stopy, kolana, łokcie, a niekiedy także stemple ziołowe. Masaż tajski nazywany jest często “bierną jogą”. Kolejnym krokiem jest rozciąganie. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu różnorodnych technik, masaż tajski skutecznie poprawia zarówno kondycję fizyczną, jak i duchową czy intelektualną.

Dla kogo są masaże relaksacyjne?

masaże tajskieNiestety, ale w dzisiejszych czasach stres towarzyszy nam niemal każdego dnia. W efekcie trudno nam się skupić, mamy problemy z zaśnięciem, nie znajdujemy czasu na przyjemności, gdyż ciągle jesteśmy rozdrażnieni. To dlatego masaże relaksacyjne są odpowiednim wyborem dla każdego. Można zdecydować się na klasyczny masaż tajski, masaż dla dwojga, masaż olejkami aromatycznymi, masaż gorącymi kamieniami, masaż sportowy, masaż olejkiem kokosowym, masaż świecą, masaż po okresie ciąży a nawet masaż odchudzający. Dzięki zróżnicowanej ofercie możemy dobrać rodzaj masażu do swoich indywidualnych potrzeb.

Efekty masażu

Intensywność masażu dobierana jest indywidualnie. Zabieg polega na uciskaniu punktowym oraz rozciąganiu mięśni. Efektem jest stan relaksacji i uspokojenia umysłu. Popularna jest także refleksologia, czyli masaż różnych punktów na stopach, które mają swoje odzwierciedlenie w narządach wewnętrznych i układach. Specjalista, który wykonuje masaż, posiada szeroką wiedzę o liniach energetycznych, które przebiegają wzdłuż ciała, gdyż masaż punktów na liniach odpowiada za prawidłowy przepływ energii. Masaże tajskie i relaksacyjne trwają od 60 minut, a koszt zaczyna się od ok. 100 zł. Warto z nich skorzystać, by cieszyć się witalnością i zdrowiem.

 

Leave A Reply

Navigate