Laser Fraxel

Każda kobieta chce czuć się piękna i wyglądać dobrze. Dlatego też z każdym rokiem medycyna staje się coraz częściej stosowana. Jest to doskonała alternatywa dla tych, którzy nie chcą sięgać po radykalne metody takie jak operacje plastyczne.

Laserowa technologia Fraxel jest dedykowana dla osób które szukają zabiegu medycyny estetycznej, działającego z jednej strony w głębi skóry, a z drugiej małoinwazyjnego. Laser frakcyjny tworzy na skórze kontrolowane mikrouszkodzenia. Jest to technologia podobna do tej zastosowanej w laserze ablacyjnym – jest jednak delikatniejsza. Właśnie te mikrouszkodzenia są kluczem do sukcesu. Skłaniają skórę do regeneracji oraz do zwiększenia produkcji kolagenu. Kolagen jest bardzo ważny dla młodego wyglądu skóry. Jest rusztowaniem dla naszej skóry. To dzięki niemu jest napięta i jędrna.

Jak działa Fraxel?

Wiązka laserowa dociera do tkanki podskórnej i skóry właściwej, gdzie dokładnie i głęboko je penetruje. Dzięki wysokiej precyzyjności dotarcia wiązki laserowej tylko w wybrany obszar działamy dokładnie tam gdzie potrzeba. Laser nie narusza innych tkanek.

Laseroterapia to obecnie jedna z najskuteczniejszych i najchętniej wybieranych metod poprawy kondycji skóry, czy usuwania nadmiernego owłosienia.  Za pomocą tej metody można zamknąć naczynka, wygładzić zmarszczki i pozbyć się niedoskonałości na twarzy i ciele.

Różne rodzaje laserów pomogą zmierzyć się z defektami, których każda kobieta chciałaby się pozbyć. Jednym z rodzajów jest Laser Fraxel® – usuwanie defektów skóry, który wygładza zmarszczki, blizny potrądzikowe, przebarwienia, blizny pooperacyjne, rozstępy, a także regeneruje skórę nadając jej piękny, zdrowy wygląd.

W zależności od obszaru, który będzie objęty zabiegiem czas naświetlań laserem to 10 – 45 minut. By kuracja była skuteczna należy ją powtórzyć od 3 do 5 razy. O liczbie zabiegów decyduje specjalista. Pomoże on dobrać odpowiedni rodzaj lasera, a także doradzi w jakich odstępach najlepiej wykonywać zabiegi, by nie przyniosły nam one szkody. Większość pacjentów zauważa efekty już po pierwszym razie, jednak efekt końcowy jest widoczny od 2 do 3 miesięcy po skończonej terapii. Kolejną, bardzo ważną zaletą laseroterapii jest bardzo niewielka bolesność. Przed każdą ekspozycją na działanie lasera nakładana na skórę jest maść znieczulająca. To sprawia, że metoda ta poza skutecznością jest także właściwie bezbolesna.

Wybierajmy jednak tylko sprawdzone gabinety, o wysokiej renomie i wykwalifikowaną kadrą. To da nam pewność, że wykonywane zabiegi nie będą szkodzić zamiast pomagać.

Leave A Reply

Navigate