Czym są lampy przemysłowe?

Lampy przemysłowe są wybierane do zakładów produkcyjnych czy przestrzeni magazynowych. Oświetlenie to jest również niezbędne w miejscach o specyficznych warunkach. Oczywiście musi ono spełniać odpowiednie normy jakościowe i technologiczne. Kluczowa jest bezawaryjność i długoletnia żywotność. Trzeba pamiętać również o tym, że jakość lamp przemysłowych w ogromnym stopniu przekłada się na wydajność pracowników. Jak zatem dobrać odpowiednie źródła światła?

Rodzaje lamp przemysłowych

Istotnym aspektem jest to, że koordynacja wzrokowo-ruchowa wpływa na jakość wykonywanej pracy na stanowisku mającym charakter przemysłowy. Oświetlenie ma kluczowe znaczenie w halach produkcyjnych, laboratoriach czy warsztatach. Wybór rodzaju oświetlenia przemysłowego, a także sposób jego montażu, będzie zatem bardzo ważny. Lampy przemysłowe dzielimy na kilka grup z uwagi na zastosowaną technologię produkcji i sposób użytkowania. Możemy wyróżnić:

  • oprawy hermetyczne,
  • lampy przemysłowe High-Bay,
  • oprawy sterylne,
  • oprawy kanałowe,
  • naświetlacze metalohalogenkowe.

Jak wybrać oświetlenie przemysłowe?

Wiemy już, czym są lampy przemysłowe, teraz pora wyjaśnić, jak wybrać te odpowiednie. Przede wszystkim musimy określić, w jakich warunkach lampy będą montowane. Określamy, czy będą mieć one kontakt z wodą, bowiem będzie to mieć znaczenie podczas wyboru odpowiedniego stopnia IP, który zagwarantuje odporność na warunki atmosferyczne. Tego typu oprawy to tzw. oprawy hermetyczne, których stopień IP wynosi co najmniej 65.

Inną ważną kwestią jest rodzaj materiału, z jakiego została wykonana obudowa. Do zastosowań przemysłowych przeważnie stosuje się obudowy z tworzywa sztucznego ABS, aluminium, z kolei klosz jest wykonywany z poliwęglanu. Takie oświetlenie jest odporne na warunki środowiskowe i cechuje się długoletnią żytownością.

Dobrym wyborem z pewnością będą oprawy ze źródłem LED, które są energooszczędne i natychmiast gotowe do pracy. Miejsca, które cechują się podwyższonymi wymaganiami sanitarnymi, np. laboratoria czy szpitale, wymagają zastosowania sterylnych opraw.

Gdzie kupić wysokiej jakości lampy przemysłowe? Oferta NowaLed

Poszukując odpowiednich lamp przemysłowych dla siebie, warto sprawdzić ofertę NowaLed. To właśnie tutaj w ofercie znajdują się wysokiej jakości, nowoczesne lampy przemysłowe, które spełniają określone normy. Można również liczyć na fachowe doradztwo, co jest bardzo cenne.

Leave A Reply

Navigate