Kto nie może mieć tatuażu?

Zastanawiasz się nad tym, kto nie może mieć tatuażu? W tym wpisie omówię przeciwwskazania do wykonywania tatuaży. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakich zawodach nie powinno się mieć tatuaży, zachęcam do sprawdzenia wpisu – tatuaż a praca, w którym poznasz wyniki badań, jakie prowadziłam na reprezentatywnej grupie Polaków.

Kto nie może mieć tatuażu?

Choć wydaje się, że w dzisiejszych czasach każdy ma tatuaż, istnieją sytuacje, w których tatuaż może być niebezpieczny dla zdrowia. Kto jest w grupie ryzyka?

Tatuaż a choroby

Nie jestem lekarzem, więc nie będę mocno wkraczać w tę sferę. Jednak jako osoba cierpiąca na przewlekłe choroby wiem, że jeśli cierpi się na jakąkolwiek dolegliwość bądź na stałe przyjmuje się leki, zanim wykonamy tatuaż, powinniśmy poradzić się lekarza. Najlepiej zapytać wprost, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania przy naszej chorobie.

Tatuaż a opalanie się

Jeśli właśnie wróciliśmy ze słonecznych wakacji, a następnego dnia planujemy tatuaż, lepiej odwołać wizytę. Nie zalecane jest opalanie się przed wykonaniem tatuażu. Kolor po wygojeniu tatuażu bądź po zejściu opalenizny, może wyglądać inaczej, a tym samym nie spełniać naszych oczekiwań.

Picie alkoholu a tatuowanie

Przed wykonaniem tatuażu, podczas zabiegu, a także bezpośrednio po jego wykonaniu nie wolno spożywać alkoholu ani także substancji o podobnym działaniu. Najlepiej jest odstawić alkohol na 3 dni przed oraz 3 dni po wykonaniu tatuażu. Jeśli chce się cieszyć nienagannym wzorem, warto o tym pamiętać.

Tatuaż a zmiany skórne

Nie można wykonywać tatuażu w miejscach, w których występują pieprzyki, trądzik czy zmiany skórne. Jeśli myślimy o tatuażu w miejscu na ciele, w którym występują tego typu zmiany, należy pamiętać, że odpowiedzialny tatuator będzie je omijał – tym samym, wzór może nie wyglądać tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Warto uprzednio to skonsultować. Osoby z atopowym zapaleniem skóry również powinny udać się na konsultacje – zarówno do lekarza, jak i tatuatora.

Tatuaż a przeziębienie

Nie powinno się także wykonywać tatuażu podczas choroby czy przeziębienia. Organizm jest osłabiony, przyjmujemy leki. Niektóre z nich rozrzedzają krew, co jest nie bez znaczenia podczas robienia tatuaży. Lepiej przeczekać chorobę i zdecydować się na tatuaż, gdy będziemy już w pełni sił.

Kto nie może mieć tatuażu

Koniecznie pochwalcie się swoimi wzorami!

 

Leave A Reply

Navigate