Kształt paznokci – jak go dopasować?

Warto pamiętać o tym, że odpowiedni kształt paznokci pozwoli na wyszczuplenie palców i ich optyczne wydłużenie. Jednocześnie nieodpowiedni kształt może optycznie skracać palce. Obecnie do wyboru mamy wiele rozmaitych kształtów, dlatego każda dziewczyna może wybrać taki, który przypadnie jej do gustu. Płytkę można przekształcić samodzielnie, jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Jak odpowiednio piłować paznokcie?

Nieodpowiednie piłowanie paznokci może doprowadzić nawet do ich zniszczenia! To dlatego paznokcie piłujemy odpowiednim pilnikiem. Kształt paznokci może być dowolny, jednak nie stosujemy cążek ani nożyczek do nadawania kształtu. Narzędzia tego typu mogą przekładać się na wewnętrzne pęknięcia paznokcia, przez co stanie się on bardziej łamliwy.

Do piłowania paznokci używamy pilnika 240/180, który nie jest gruby. Pilniki 100/180 zostawmy do zdejmowania hybrydy. Ciekawym rozwiązaniem są także pilniczki szklane, które pozwalają na uzyskanie idealnie gładkich krawędzi paznokcia. Piłując paznokcie, skupmy się przede wszystkim na kształcie, jaki chcemy uzyskać. Określmy, w jakim miejscu znajdzie się najdłuższy punkt paznokcia. To ważne szczególnie wtedy, gdy wybieramy paznokcie migdałki lub szpiczaste. Kształt paznokci musi być symetryczny.

Jakie są kształty paznokci?

Obecnie do wyboru mamy kilka rodzajów kształtów paznokci:

  • migdałki – kształt paznokci, który przypomina prawdziwego migdała, delikatnie zwęża się ku górze,
  • kwadrat/prostokąt – górna krawędź jest równoległa do podstawy płytki w taki sposób, aby przypominała prawdziwy kwadrat,
  • zaokrąglony kwadrat – wygląda podobnie jak klasyczny kwadrat, jednak boki są delikatnie zaokrąglone,
  • szpic – strome ścięcie, w tym przypadku boki paznokcia zmierzają w stronę jego najdłuższego punktu praktycznie po prostej linii,
  • okrągły – paznokcie okrągłe przypominają migdał, jednak są łagodniejsze,
  • balerina – kształt przypomina kwadrat, jednak zwęża się wraz z długością – wystająca krawędź jest węższa niż nasada paznokcia.

Jaki kształt paznokci wybrać?

Paznokcie kwadratowe cieszą się sporym zainteresowaniem od wielu lat. Nie będą jednak dobrym wyborem wtedy, gdy zależy Ci na optycznym wyszczupleniu palców. Ciekawą modyfikacją jest np. prostokąt z zaokrąglonymi bokami.

paznokcie kwadratowe

Paznokcie prostokątne wyglądają dokładnie tak samo jak kwadratowe. Oprócz zaokrąglonych boków mogą także być przekształcone w szminkę – to kształt, w którym górna krawędź jest ścięta lekko pod kątem.

paznokcie prostokątne

Paznokcie balerina/ballerina różnią się nieco od formy prostokątnej. W tym przypadku krawędź wystająca za opuszek jest węższa od nasady płytki. Kształt ten jest bardzo elegancki, nie pogrubia palców, więc jest chętnie wybierany.

paznokcie ballerina

Paznokcie migdałki należą do zdecydowanie najpopularniejszych. W prosty i szybki sposób pozwalają na optyczne wyszczuplenie palców. W przypadku krótkich paznokci migdałki zmienią się w klasyczny owalny kształt.

paznokcie migdałki krótkie
paznokcie migdałki dłuższe

Paznokcie w szpic różnią się od migdałków tym, że boki zmierzają w stronę najdłuższego punktu w linii prostej, a nie po łuku. Powstaje dość ostra końcówka. Nie są to paznokcie dla każdej kobiety, bowiem czasem mogą utrudniać wykonywanie codziennych czynności – jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do takiego kształtu. Najlepiej sprawdzają się na długiej płytce.

paznokcie szpic


Leave A Reply

Navigate