Konturowanie twarzy – wszystko, co trzeba wiedzieć

Konturowanie twarzy opiera się na technice zaczerpniętej z malarstwa. Chodzi o stosowanie zasady głoszącej, iż ciemne odcienie ukrywają, zmniejszają oraz cofają, z kolei jasne uwydatniają, eksponują, wysuwając na pierwszy plan. Wszystko to sprawia, że możemy uzyskać idealny owal twarzy, stosując się do kilku wskazówek. Dobrym zakupem będą paletki do konturowania, które składają się z bronzera, rozświetlacza oraz różu. Możemy również kupić wszelkie niezbędne kosmetyki oddzielnie. Jak konturować twarz? Wyjaśniam krok po kroku.

Konturowanie twarzy na sucho

Do wyboru mamy dwie metody aplikacji kosmetyków. Jeśli chcemy osiągnąć naturalny efekt, wykorzystajmy produkty o prasowanej formule. Nazywa się to metodą konturowania na sucho.

Decydując się na tę metodę konturowania, najpierw utrwalamy mokre produkty (podkład, korektor) przy pomocy pudru sypkiego lub prasowanego. Jeśli chcemy, możemy zastosować pod oczy jaśniejszy puder, który skutecznie utrwali korektor oraz rozjaśni tę partię twarzy. Następnym krokiem jest przyciemnienie wybranych partii, np. czoła, za pomocą matowego bronzera o chłodnej tonacji. Wybierajmy kosmetyk bez drobinek. Jeśli zależy nam na ociepleniu twarzy, nałóżmy bronzer w ciepłej tonacji. Kolejno na szczyty kości policzkowych, pod łukiem brwiowym, na grzbiet nosa, łuk kupidyna aplikujemy rozświetlacz.

Konturowanie na mokro

Jeśli zależy nam na stworzeniu makijażu wieczorowego, postawmy na konturowanie na mokro. Rozpoczynamy od zaaplikowania produktów pielęgnacyjnych na twarz. Wybieramy krem lub emulsję do twarzy oraz specjalistyczny krem pod oczy. Następnie wyrównujemy koloryt cery, używając podkładu.

Następnym krokiem jest zastosowanie kosmetyków o ciemniejszym oraz jaśniejszym od podkładu kolorze. W konturowaniu na mokro liczy się kremowa formuła. Wybieramy zatem kamuflaże, korektory rozświetlające, podkłady bądź sztyfty o ciemnych odcieniach do modelowania. Konturowanie na mokro kończymy, utrwalając cały makijaż pudrem matującym.

Czym aplikować kosmetyki?

Warto wiedzieć również, czym tak naprawdę aplikować kosmetyki. Istnieje kilka zasad, o których trzeba pamiętać. Formuły płynne oraz kremowe dobrze rozprowadzają się, gdy wykorzystamy gąbeczki do makijażu. Dzięki nim stworzymy naturalne przejścia między odcieniami i żaden kosmetyk nie stworzy nieestetycznych plam. Dobrze sprawdzą się również pędzle z włosia syntetycznego. Wybierajmy te o płasko ściętej główce.

Do aplikacji kosmetyków metodą suchą sprawdzą się wszystkie pędzle z włosia naturalnego. Wybierajmy te, które zostały stworzone do aplikowania konkretnych kosmetyków, np. bronzera, różu, rozświetlacza.

Leave A Reply

Navigate