Jak dobrać złote kolczyki do kształtu twarzy?

Każda kobieta uwielbia biżuterię. Jednym z najczęstszych wyborów są kolczyki złote. Nic w tym dziwnego, bowiem często kolczyki stanowią swego rodzaju kropkę nad “i” całej stylizacji. Co więcej, odpowiednio dopasowane pozwolą na optyczne wyszczuplenie twarzy i sprawią, że podkreślimy atuty urody. Jak odpowiednio dobrać złote kolczyki? Wyjaśniam.

Owalna twarz a kolczyki złote

Jeśli masz dość wysokie czoło, harmonijne proporcje i podbródek lekko wysunięty do przodu, jesteś posiadaczką owalnej twarzy. To kształt, który w zasadzie pozwala na największą swobodę wyboru kolczyków. Możemy zdecydować się na każdą długość, a także wszelkie możliwe wzory. Warto zdecydować się na kolczyki wiszące, celebrytki, biżuterię maxi czy nausznice. Jeśli chcemy optycznie skrócić twarz, wybierzmy modne kolczyki koła.

Kolczyki dla twarzy okrągłej

Jeśli mamy niskie czoło, a nasza twarz ma taką samą szerokość i wysokość, trzeba nieco bardziej uważać podczas wyboru odpowiednich kolczyków. Osoby o okrągłej twarzy powinny zakładać długie pionowe kolczyki złote. Odpowiednie będą nawet te, które swoją długością sięgają do ramion. Okrągła twarz świetnie współgra z geometryczną, kanciastą biżuterią. Pożądane są trójkąty, kwadraty. Unikamy owalnych form.

Jakie kolczyki przy trójkątnej twarzy?

Właścicielki szeroko rozstawionych kości policzkowych i wąskiego podbródka powinny wybierać kolczyki o opływowym kształcie. Dzięki temu lekko złagodzą trójkątne rysy. Innym dobrym rozwiązaniem będą kolczyki, które rozszerzają się ku dołowi oraz kolczyki sztyfty. Aby nie skrócić optycznie twarzy, unikamy długich, wiszących kolczyków.

Kwadratowa twarz a odpowiednia biżuteria

Kobiety o wyraźnych rysach, wydatnej żuchwie i szerokim czole to właścicielki kwadratowej twarzy. Unikamy w takim przypadku prostokątnych, geometrycznych kolczyków oraz tych o ostrych krawędziach. Warto postawić na niezwykle modne grube kolczyki koła. Pożądane będą wszelkie opływowe kolczyki, okręgi, opływowa biżuteria, która doda lekkości, a jednocześnie przepięknie złagodzi rysy twarzy.

Idealne kolczyki w najlepszych cenach

Wcale nie trzeba wydawać fortuny na modne złote kolczyki. Dobrym wyborem są sklepy internetowe, w których można znaleźć mnóstwo kolczyków do wyboru w promocyjnych cenach. Modna, stylowa biżuteria to zawsze dobry pomysł na prezent dla kobiety w każdym wieku.

Leave A Reply

Navigate