Jak wybrać kolczyki dla dzieci?

Oczywiście jak w każdej kwestii, istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy przekłuwania uszu małym dziewczynkom. Jest to indywidualna sprawa każdego rodzica. Jeśli decydujemy się na przekłucie uszu dziecku, należy to robić wyłącznie w sprawdzonych, bezpiecznych miejscach. Drugą istotną kwestią jest dobór odpowiednich ozdób do uszu. Jak wybrać kolczyki dla dzieci?

Kiedy przekłuć uszy dziecku?

Decyzja o przekłuciu dziecku uszu nie należy do najłatwiejszych. To dlatego musi być bardzo dobrze przemyślana przez rodziców. To właśnie oni podejmują decyzję za swoją pociechę, a chodzi przecież o naruszenie ciała.

Trendów jest kilka. Niektórzy rodzice decydują się na przekłuwanie uszu już kilkumiesięcznym maluchom, by jak najszybciej ozdobić uszka maleństwu. Inni czekają np. do Pierwszej Komunii. Wielu rodziców pozostawia także wybór dziewczynce i zabierają ją do piercera czy kosmetyczki dopiero wtedy, gdy sama wyrazi taką chęć.

Wybieramy kolczyki dla dzieci

Pierwsze kolczyki dziecięce, powinny być wykonane z metalu szlachetnego. Dobrym wyborem będą kolczyki złote dla dzieci, gdyż złoto wpływa na szybsze zagojenie się ucha. To bardzo ważne, by wybierając kolczyki dla dzieci, zwracać uwagę na jakość materiałów. Ważne jest nie tylko samo gojenie, ale także wyeliminowanie ryzyka alergii.

Kolczyki dla dzieci na prezent

Kolczyki są także często wybieranym pomysłem na prezent, np. na chrzest, komunię czy urodziny. W tym przypadku także zwracamy uwagę na to, z jakich surowców zostały wykonane. Jak wynika z badań, nikiel powoduje uczulenie aż u 15% społeczeństwa. Trzeba pamiętać, że kolczyki pozostają w długiej styczności ze skórą, dlatego muszą być naprawdę wysokiej jakości.

Ważny jest także sam kształt kolczyków. Nie powinny one powodować dyskomfortu – zarówno podczas codziennego noszenia, jak i w trakcie snu.

Kolczyki dla małej dziewczynki

Jak zostało wspomniane wcześniej, kolczyki dla dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne. U niemowląt sprawdzą się najlepiej kolczyki z angielskim zapięciem na zatrzask. Maluch nie da rady sam ich rozpiąć.

Drugim popularnym rozwiązaniem są wkrętki. W tym przypadku zwracamy uwagę na to, czy sztyft kolczyka nie będzie uszkadzał skóry dziecka, np. podczas snu. Starsze dziewczynki chętnie wybierają dłuższe kolczyki z zapięciem na zatrzask.

Leave A Reply

Navigate