Kim jest trendsetter?

Kim jest trendsetter? To pytanie zadaje sobie pewnie mnóstwo osób. Co mają w sobie trendsetterzy, że słuchają ich tłumy? Co definiuje trensettera? To m.in. oni sprawiają, że pewne rzeczy stają się kultowe, pożądane, atrakcyjne czy modne.


Kim jest trendsetter?

Trendsetterem możemy nazwać osobę, która ma swoją indywidualną ścieżkę, podąża nią, a jednocześnie ma taką opiniotwórczą siłę, że pociąga za sobą tłumy. Trendsetterzy – choć są dość nowym zjawiskiem – coraz bardziej się liczą. Stanowią ogromną, potężną siłę wpływającą na zachowania, opinie ludzi na świecie. Są to osoby niezwykle charyzmatyczne i przede wszystkim – autentyczne. Nie trzeba być bogatym, liczy się naturalny wdzięk.

KAYAH I STYL BOHO

Kayah wprowadziła na polskie salony styl boho oraz modę na muzykę etniczną. Jej styl jest niezwykle spójny, choć ona sama twierdzi, że w jej szafie panuje bałagan i zakłada to, co akurat ma pod ręką. Inspirują ją podróże i otaczający świat. To właśnie z podróży przywiozła mnóstwo swoich ubrań. Kayah lubi eklektyczny styl, podąża za swoim własnym gustem. I choć nie śledzi trendów, to w dużej mierze te trendy tworzy, stając się wzorem do naśladowania dla wielu osób.

COCO CHANEL I SZTUCZNE PERŁY

Wylansowana skromna mała czarna, która ukazała się w magazynie Vogue w 1926 roku, dziś jest kultowa. Jednak jej autorka, Coco Chanel, jako pierwsza zaczęła również nosić sztuczną biżuterię. Obecnie sznury sztucznych pereł możemy dostać na wyciągnięcie ręki za kilkanaście złotych. To nie jedyna rzecz, do której Chanel przekonała kobiety. Namówiła je również do noszenia spodni, rezygnacji z gorsetów, krótkich fryzur.

KSIĘŻNA KATE I ZARA

Księżna Kate znana jest z łączenia luksusowych ubrań z tymi z sieciówek. Na 90. urodziny królowej Elżbiety II założyła suknię od Dolce&Gabbana oraz czerwony płaszcz z Zary wart 350 zł. Nie trzeba było długo czekać, by model ten zniknął następnego dnia ze sklepów. Kate uważana jest za trendsetterkę, m.in. dlatego, że sięga po ubrania i dodatki także z niższych półek, dając kobietom sygnał, że mogą ubierać się tak, jak ona.

BLOGERZY NA WYBIEGU DOLCE&GABBANA

W prezentacji kolekcji jesiennej 2017 Dolce&Gabbana, wystąpili blogerzy i influencerzy. Na wybiegu zobaczyliśmy m.in. Presleya Gerbera, Leviego Dylana. Pokaz otworzył niezwykle wpływowy bloger – Cameron Dallas. Na Instagramie śledzi go 21 milionów ludzi. Dom mody zyskał w ten sposób miliony polubień w social media. To pierwszy raz w historii mody, gdy na wybiegu nie pojawili się modele, a właśnie blogerzy. Za ich charyzmą podążają tłumy na całym świecie.

Warto także wspomnieć o Julii Kuczyńskiej – Maffashion. To właśnie ona była gwiazdą jednego z pokazów domu mody Oscar de la Renta. Wystąpiła w przepięknej szmaragdowej sukni. Ma na swoim koncie również kampanię dla Diora. Z pozoru zwykła dziewczyna stała się inspiracją dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku, a mimo to pozostała skromna.

Leave A Reply

Navigate