Kancelaria prawna – jak wybrać?

Każdy na różnym etapie życia potrzebuje czasami skorzystać z profesjonalnej porady prawnej. Wiele firm czy korporacji również korzysta z usług prawnych, które są niezbędne podczas podpisywania umów lub innych czynności, które mają związek z zatrudnianiem pracowników. Zanim dokonamy wyboru co do konkretnego prawnika, warto wiedzieć, czym powinna się wyróżniać sama kancelaria prawna. Jak wybrać tę odpowiednią?

Dobra kancelaria prawna, czyli jaka?

Dobra kancelaria prawna musi posiadać kilka istotnych cech. Przede wszystkim powinna być wiarygodna i profesjonalna. Bardzo ważne będą również relacje interpersonalne pomiędzy prawnikami a klientami. Mowa tutaj o wzajemnym szacunku, cierpliwości, wyrozumiałości. Konieczne jest tłumaczenie klientowi skomplikowanych przepisów prawnych.

Zwracajmy uwagę także na to, czy prawnicy posiadają dyplomy. Im większe doświadczenie, tym oczywiście lepiej. Sprawdzoną podpowiedzią będą dodatkowo referencje. Duża liczba klientów oznacza, że kancelaria prawna dobrze ich prowadzi. W końcu wiadome jest, że zadowolony klient to najlepsza wizytówka. Jeśli decyzja wydaje nam się trudna do podjęcia, możemy zasięgnąć porady bliskich. Jeśli nie znamy osoby, która korzystała z usług kancelarii prawnych, warto sprawdzić opinie w Internecie. Przydatne będą strony kancelarii, fora internetowe czy media społecznościowe.

Kancelaria adwokacka a koszty

Nie zawsze wysoka cena będzie oznaczała także wysoką jakość. Warto początkowo porównać ceny porad prawnych w różnych kancelariach, a następnie zastanowić się nad tym, które rozwiązanie jest dla nas najbardziej opłacalne. Wiele będzie zależeć od częstotliwości wizyt w kancelarii prawniczych oraz samego rodzaju usług. Warto jednak wiedzieć, że do wyboru jest kilka rodzajów rozliczeń:

  • godzinowy – czyli taki, który występuje w przypadku jednorazowych porad prawnych. Płacimy wtedy za każdą kolejną godzinę spędzoną z adwokatem,
  • ryczałtowy – stosuje się go najczęściej wtedy, gdy prowadzona jest sprawa sądowa. W tego rodzaju przypadkach płacimy za wykonanie konkretnego zadania – nie ma znaczenia, ile wyniesie czas jego realizacji,
  • stała kwota miesięczna – jeśli jesteśmy właścicielami firmy, która często korzysta z różnego rodzaju usług prawniczych, będzie to najlepszego możliwe rozwiązanie. Płacimy miesięcznie stałą stawkę bez względu na liczbę godzin czy mnogość spraw.

Leave A Reply

Navigate