5 sposobów na jesienną chandrę

Jesienna chandra dopada każdego z nas – gorsze samopoczucie, niechęć do wysiłku fizycznego, trudności z wstaniem z łóżka. Co prawda, ja wolę, gdy temperatury są niższe, ale brak słońca czy wychodzenie z domu “w nocy” i wracanie “w nocy” już nie wpływa na mnie tak dobrze ?.

Chciałam się z Wami podzielić moimi sposobami na jesienną chandrę, które choć trochę zrekompensują Wam niższe temperatury, deszcz za oknem czy ciągłe zmęczenie ?.jesienna chandra

Właściwe odżywanie

Niby oczywiste, ale na co dzień nie każdy z nas trzyma się planu. Ważne, by jeść przede wszystkim regularnie, aby nie dopadały nas ataki głodu. Warto wybierać jako przekąskę np. orzechy, a śniadanie zaczynać od owsianki z ulubionymi dodatkami, doda nam to energii na cały dzień. Ja od czasu do czasu pozwalam sobie na kubek ciepłego kakao – zawiera żelazo, magnez i zaspokaja mój apetyt na słodycze i obowiązkowo przed świętami – mandarynki w nielimitowanej ilości!

Ulubione filmy i seriale

Jesień to czas, gdy po raz setny wracam do ukochanego serialu, jakim jest Seks w Wielkim Mieście i z każdym kolejnym rokiem wyciągam z niego coś nowego. To przyjemna rozrywka, która pokazuje, że każdy z nas – bez względu na pochodzenie, status materialny, wygląd, ma te same problemy, z których należy się…śmiać ?. Do ulubionych seriali zaliczam także Breaking Bad czy Stranger Things. Ostatnio wciągam się także w Silicon Valley, ale czasu na oglądanie seriali jak zwykle jest za mało!

Wysiłek fizyczny…

Ok, trudno się do niego “zmusić”, ale po treningu, nawet kilkunastominutowym kardio, czujemy się znacznie lepiej. Ja sama kupiłam sobie matę i obciążenia na kostki i dzielnie próbuję rzeźbić ciało. A efekty tylko motywują ?. Jeśli ktoś nie lubi ćwiczyć na siłowni czy w domu, warto wybrać się chociażby na dłuższy spacer w miejsca, które od dawna planowaliśmy odwiedzić – jesienią parki wyglądają pięknie ?.jesienna chandra

…lub błogie lenistwo

Nie jestem fanką spędzania nieustannie w ten sposób wolnego czasu, bo czuję się potem jeszcze bardziej zmęczona, ale racja – czasem po prostu trzeba. Dzień “nicnierobienia” możemy spędzić sprawdzając zaległe maile, artykuły, przeglądając prasę, testując nowe narzędzia, aplikacje, czy po prostu leżąc i czytając ulubioną książkę z kubkiem herbaty w ręku.

Spędzanie czasu z najbliższymi

Warto otaczać się ludźmi, którzy dają nam radość. Długie jesienne wieczory to idealny czas, który można spędzić na niekończących się plotkach z przyjaciółką, odnowić dawne znajomości, wybrać się na aromatyczną kawę ze znajomymi, pójście z chłopakiem do kina czy siedzenie przy kominku z rodziną i pielęgnowanie wspomnień.

A Wy jakie macie patenty, gdy dopada Was jesienna chandra? ?

Leave A Reply

Navigate