Jean Paul Gaultier – ikona francuskiej mody

Jean Paul Gaultier to prawdziwa ikona mody francuskiej. Łamie konwenanse, szokuje, modę zna od podszewki. Od wielu lat w czołówce mody na świecie. Jest rzemieślnikiem, ale posiada także ogromną wizję. Nie można mu odmówić pracowitości i olbrzymiego talentu.

Kim jest Jean Paul Gaultier?

Jean Paul Gaultier to artysta i rzemieślnik. Jego miłość do mody zrodziła się, gdy w wieku 13 lat obejrzał film “Ludzie i manekiny” Jacques’a Beckera. Film opowiada o krawcu i jego muzie, zawiera mnóstwo scen z pokazów mody. To właśnie te sceny zainspirowały projektanta do tego, by zacząć robić w życiu to, co kocha. Odnalazł swoje powołanie i zaczął dążyć do spełnienia marzeń. Gdy miał 18 lat, zaczął pracę w studiu Pierre Cardin. Jak sam twierdzi, praca w modzie była jego marzeniem, które realizuje do tej pory.

Artysta rzemieślnik

jean paul gaultierJean Paul Gaultier nie lubi nazywać siebie artystą. Twierdzi, że jest rzemieślnikiem, krawce, rękodzielnikiem. Kluczowa jest świadomość czasów, w których żyjemy, środowiska, a projekty mają być odzwierciedleniem tego, co jest dookoła. Moda to nie sztuka, lecz obserwacja i umiejętność przełożenia tego na projekty. Moda jest po to, by ją nosić, a żeby to się stało, ludzie muszą chcieć ją kupować. Sam Gaultier znany jest z przełamywania barier w modzie. Z pewnością kojarzycie stożkowy stanik. Choć niektóre projekty szokują, jak zapewnia projektant, nadają się do noszenia i są wygodne. Sam nie zaprojektowałby niczego, czego by nie założył. Sam nie uważa, by cokolwiek, co zaprojektował byłoby szokujące. Są po prostu do noszenia. Jeśli ktoś uważa, że jego ubrania szokują, zapewne dzieje się tak przez sposób ich noszenia. To człowiek może sprawić, że będą szokowały.

Jean Paul Gaultier nie współpracuje z każdym. Jeśli jakiś celebryta nie odpowiada jego wizji, odmawia. Ma ten luksus, że może decydować o tym, z kim chce współpracować. Wybiera jedynie ludzi, którzy go inspirują. Woli projektować dla jednostek niż dla mas. W 2015 roku ukazała się jego ostatnia kolekcja ready-to-wear. Projektant przekonuje, że jeśli ma się pasję, wszystko jest możliwe i dlatego zachęca do tego innych.

Leave A Reply

Navigate