Jakie środki czystości wybrać do domowych porządków?

Środki czystości używane w gospodarstwie domowym umożliwiają szybkie i sprawne utrzymanie porządku oraz zachowanie zasad higieny. Ich głównym zadaniem jest usuwanie brudu i nieczystości poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego, zwilżenie, obniżenie pH, obniżenie twardości wody, reakcje utleniania działania enzymatyczne, a także wytwarzanie piany i inne oddziaływania fizykochemiczne. Do niedawna były to produkty chemiczne popularnie nazywane detergentami zawierające w swoim składzie wiele nieobojętnych dla zdrowia i środowiska naturalnego związków chemicznych. Tanie detergenty używane w warunkach domowych do prania, zmywania i sprzątania posiadają właściwości ułatwiające odtłuszczanie. Substancje chemiczne zwarte w środkach do utrzymania czystości w końcowym efekcie wraz z wodą używaną do spłukiwania najczęściej trafiają do ścieków i mają degradujący wpływ na środowisko ekologiczne. Trudno biodegradowalne konwencjonalne chemikalia przedostają się do ekosystemu, powodując wymieranie organizmów żywych. Żeby chronić środowisko naturalne, coraz szerzej wykorzystuje się w produkcji środków czystości naturalne, ekologiczne produkty chemii gospodarczej.

Szukasz środków czystości najwyższej jakości? Zapoznaj się z produktami GRUPA INCO! https://www.inco.pl/dzialalnosci/domowe-srodki-czystosci

Ekologiczne środki czystości – co to jest?

Ekologiczne środki czystości wytwarzane są według receptur zawierających produkty naturalne często pochodzące z upraw i hodowli ekologicznych. Zmniejszają one wpływ procesu produkcji na środowisko poprzez korzystanie ze źródeł odnawialnych. Przykładem jest korzystanie ze specjalnych plantacji oleju palmowego powstających na specjalnie dobranych terenach, co nie wpływa na wycinkę ogromnych połaci drzew. Opakowania produktów ekologicznych w 100% nadają się do recyklingu. Ekologiczne środki czyszczące zawierają najczęściej składniki pochodzenia naturalnego – takie, jak naturalne ekstrakty roślinne z zawartością czynników bioaktywnych. Dzięki zastosowaniu kwasów naturalnych środki powierzchniowo czynne mają dużą skuteczność, są bezpieczne dla środowiska, łatwo ulegają biodegradacji, a ich odpowiednie dozowanie znacznie obniża zużycie wody. Produkty spełniające wysokie wymagania ekologiczne, jakościowe i zdrowotne są potwierdzone funkcjonującymi na terenie Unii Europejskiej certyfikatami gwarantującymi klientom wiarygodność składu i innych cech ekologicznego produktu. Kryteria ekologiczne dotyczą całego cyklu życia produktu od składu, przez produkcję, opakowanie i transport aż po utylizację. Ekologiczne środki czystości działają bezpieczniej niż ich standardowe odpowiedniki i są bezpieczne dla konsumentów, wliczając w to dzieci i zwierzęta. Warto przy tym podkreślić, że w porównaniu do standardowych środków, ich skuteczność pozostaje na takim samym poziomie. Troska o zdrowie konsumentów i środowisko naturalne wymusza produkcję coraz większej ilości ekologicznych produktów spełniających wymagane normy.

 Jakie ekologiczne środki czystości wybrać?


Czołowe firmy produkujące środki czystości wytwarzają innowacyjne linie bardzo skutecznych i w pełni ekologicznych produktów. Jedną z najdłużej działających polskich firm produkujących środki czystości jest GRUPA INCO S.A. Produkty z ekologicznej, certyfikowanej linii Ludwik® ekologiczny spełniają normy dotyczące recyklingu, segregacji śmieci, oszczędzania wody i inne. Biodegradowalny Ludwik Ekologiczny jest produkowany jako: płyn do prania, płyn do mycia naczyń, szyb, luster, tabletki i płyn nabłyszczający do zmywarek, kapsułki do prania, płyn uniwersalny, pianka do czyszczenia kuchni, łazienki i pianka do czyszczenia mebli. Oferowane środki czystości wytwarzane zgodnie z recepturą dla produktów ekologicznych pozwalają w pełni zadbać o czystość domu w sposób bezpieczny dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Leave A Reply

Navigate