Jakie są oznaki zauroczenia chłopakiem lub dziewczyną?

Zauroczenie to swego rodzaju pożądanie, fascynacja drugą osobą. To ten cudowny stan, kiedy wszystkie myśli kierują nas w stronę jego lub jej. W naszym brzuchu radośnie hasa stado motyli, a my nie umiemy skoncentrować uwagi na czymś innym, bo w głowie ciągle jest ta jedna lub ten jedyny.

Zauroczenia a miłość – dlaczego tak się różnią?

Zauroczenie często mylone jest z zakochaniem. Ale tak naprawdę jedno z drugim niewiele ma wspólnego. Zauroczenie to nie uczucie, a ulotny stan fascynacji daną osobą i co najistotniejsze bywa często ulotne. No bo wiecznie nie jest się zauroczonym. Od zauroczenia do prawdziwej miłości tak naprawdę jest długa droga, a często do  tego drugiego nie dochodzi. Dlaczego ? Otóż kiedy jesteśmy zauroczeni pewną osobą, to na ogół idealizujemy sobie jej obraz. Kreujemy sobie pewne wyobrażenia naszego oblubieńca lub oblubienicy, które na ogół jest spójne z naszym wizerunkiem idealnego mężczyzny lub idealnej kobiety. 

Przy pierwszym lub którymś kontakcie często czar pryska, ponieważ nagle okazuje się, że druga strona zupełnie nie pasuje do naszych wyobrażeń. Gdy mówimy o miłości, to mówimy o konkretnym  głębokim uczuciu, wynikającym z poznania drugiej osoby, obcowania z nią przez dłuższy czas. Na podstawie naszej znajomości potencjalnej partnerki lub partnera czujemy, że my do siebie pasujemy, albo doskonale się rozumiemy (niewerbalnie) i tak się rodzi miłość. 

Zauroczenie zatrzymuje się na fascynacji i pociągu fizycznym do danej osoby, a tak naprawdę o niej nic nie wiemy i nie znamy jej charakteru. Dlatego zauroczenie może być początkiem głębszego uczucia lub zrodzić głębokie rozczarowanie. 

Po czym poznać, że chłopak lub dziewczyna są zauroczeni?

Zauroczeniu ulegają zarówno kobiety jak i mężczyźni, ponieważ każdy z nas ma swój ideał mężczyzny czy kobiety.  Dlatego w tym wypadku wystarczy tylko atrakcyjny wygląd potencjalnego partnera, który nam wpadł w oko, abyśmy już o nim śniły czy śnili.  Zatem po czym poznać, że kobieta jest zauroczona facetem.

Oczy zwierciadło duszy

To, co zdradza kobietę to tzw. błysk w oczach  i uśmiech. Oczy są zwierciadłem duszy, a w oczach kobiety można wyczytać, to co ona ma sercu. Zatem warto zwrócić uwagę na jej spojrzenia, jak patrzy na obiekt swoich westchnień. 

Mowa ciała

Ponętny uśmiech i rumieniec, przypadkowy dotyk są oznaką zainteresowania mężczyzną. Kobiety w trakcie rozmowy z obiektem zauroczenia, często odgarniają włosy, dotykają dłońmi części twarzy, szyi i dekoltu. Przy tym zakładają nogę na nogę, aby zwrócić na siebie uwagę. 

Flirt i rozgrywka słowna

Kobiety lubią flirtować, ponętnie bawić się słowami i w ten sposób zaczepiać swój obiekt westchnień. Ta wyrafinowana gra (nie wszystkie Panie ją stosują) od razu da zrozumienia doświadczonemu facetowi, o co tak naprawdę jej chodzi. Przy okazji sieją intrygi, by być bliżej obiektu zauroczenia. Niektóre nawet robią rozeznanie w środowisku mężczyzny, aby dowiedzieć się o nim jak najwięcej. 

Kobieca gra miłosna niekiedy potrafi być iście teatralnym spektaklem, gdzie na arenie jest on i ona, a widownią są ich znajomi. A jak to bywa z mężczyznami ? Czy też są tak finezyjni w zachowaniach, aby przyciągnąć zainteresowanie kobiety swoich westchnień ? O tym dowiesz się w artykule: https://kobiecystyl.pl/po-czym-poznac-ze-mu-sie-podobam-25-oznak-zauroczenia

Leave A Reply

Navigate