Jak zrobić domowe SPA? Poradnik krok po kroku

Domowe SPA to coś więcej niż gorąca kąpiel przy zapalonych świeczkach. Dzięki odpowiednim zabiegom oraz produktom możemy zadbać nie tylko o nasz wygląd, ale również o zdrowie. Przekonaj się, jak niewiele potrzeba, aby zrobić coś dobrego dla ciała i ducha.

Dlaczego domowe SPA jest tak ważne?

Czy w ostatnim tygodniach miałaś możliwość zadbania o siebie? Pomimo tego, że większość czasu spędzamy w domach, wciąż brakuje nam chwili, aby odpocząć od ciągłego zgiełku oraz stresu w pracy. Przekłada się to nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na wygląd oraz zdrowie.

Aby zadbać o swoje ciało i umysł, nie potrzebujemy wcale wyjeżdżać do dalekich miejsc i wydawać pieniądze na kosztowne zabiegi. Domowe SPA również pomoże w trosce o nas samych. W tym celu potrzebujemy podstawowych kosmetyków, ale przede wszystkim chwili dla siebie. Jak przygotować się do SPA w domu?

Relaksująca kąpiel

Niezbędnym elementem domowego SPA jest gorąca, relaksująca kąpiel. Ciepła temperatura wody niesie ze sobą wiele zalet. Wystarczy 15-20 minut, aby zwiększyć endorfiny, podkręcić metabolizm, dotlenić organizm i ustabilizować nadciśnienie.

Gorąca kąpiel pomoże nam również zadbać o ciało. Ciepła woda rozszerza nasze pory, a tym samym oczyszcza skórę i ułatwia kosmetykom wnikanie do głębszych warstw naskórka. Warto dodać do niej sole do kąpieli, które pomogą usunąć toksyny, a także nawilżyć i odżywić ciało.

SPA w domu możemy połączyć także z aromaterapią. Wszelkie olejki eteryczne dodane do gorącej kąpieli, pomogą zrelaksować się po niełatwym dniu. Co więcej, niektóre ich rodzaje mają właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, rozgrzewające, a nawet tonizujące. Tym samym relaksująca kąpiel może wzbogacić się o działanie terapeutyczne i lecznicze.

Domowe SPA dla stóp

Nie tylko nasze ciało potrzebuje wytchnienia. Często zapominamy o stopach, a to przecież one pozwalają nam się przemieszczać i potrafią niekiedy wiele wycierpieć. Niewygodne buty, brak pielęgnacji oraz nieodpowiednie kosmetyki mogą przyczynić się do ich nieatrakcyjnego wyglądu. Jeśli również masz je na swoim sumieniu, nie zapomnij o domowym SPA dla stóp.

Na czym powinna polegać ich pielęgnacja? Przede wszystkim na świadomej trosce. W czasie naszego SPA w domu warto wydzielić sobie czas na kąpiel na zabiegi na stopy. W tym celu pomogą nam dedykowane produkty takie jak sól. Delikatne kryształki mają bowiem właściwości oczyszczające skórę, a do tego usuwają zrogowaciały naskórek.

Domowe SPA dla stóp dobrze jest uzupełnić o peeling, który nie tylko wygładzi skórę, ale również zadba o krążenie krwi. Po skończonym zabiegu nie zapomnijmy o kremie nawilżającym dla stóp.

Domowe maseczki i rytuały

Jak jeszcze można zadbać o siebie w trakcie SPA w domu? Kąpiel i peeling to nie wszystkie zabiegi, jakie możemy wykonać w domowych warunkach. Po wyjściu z gorącej wanny nasza skóra jest gotowa na działanie aktywnych składników w kosmetykach pielęgnacyjnych. Jest to zatem dobry moment na wyciągnięcie maseczki.

Kosmetyczną maseczką możemy zakupić w drogerii. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować ją samodzielnie. Produkty takie jak awokado czy jajko mają wiele właściwości odżywczych, jakie możemy zastosować z powodzeniem na skórę twarzy.

Co więcej, do maseczki w domowym SPA możemy użyć naturalnych substancji. W tym celu wystarczy nam wybrany rodzaj glinki lub sproszkowana witamina C. Po wymieszaniu ich z wodą uzyskamy skuteczną maseczkę, której efekt zobaczymy od razu. Po jej zmyciu warto nałożyć na skórę serum oraz krem, które odżywią naszą skórę i będą dla niej skuteczną ochroną.

Pomimo tego, że SPA w domu nie jest niczym skomplikowanym, warto się do niego przygotować. Znalezienie czasu, aby zadbać o siebie, może być niekiedy nie lada wyzwaniem. Korzyści jednak za tym płynące są niewspółmierne. Dzięki prostym zabiegom nie tylko zadbamy o ciało, ale również o samopoczucie i zdrowie.

Leave A Reply

Navigate