Moja metamorfoza – jak zmyć czarny kolor z włosów?

Hej ? Na moim Facebooku podzieliłam się z Wami wczoraj informacją o zmianie koloru na mojej głowie. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak zmyć czarny kolor z włosów, przychodzę Wam z pomocą, bo dłuuugo z nim walczyłam. Ale po kolei…

Rok 2012 – naturalny kolor włosów

 jak zmyć czarny kolor z włosów

Zanim przyszły mi do głowy eksperymenty z kolorami, dość długi czas miałam naturalny kolor – kasztanowy brąz. Co jakiś czas zmieniałam jedynie kolor końcówek, ale farbami nietrwałymi, które wypłukiwały się po max 2 tygodniach. Pierwszy raz na zmianę zdecydowałam się w 2014 roku.

Rok 2014: brązowe ombre hair

jak zmyć czarny kolor z włosów

Początkowo ombre zrobiłam sama i utrzymywałam ten efekt ponad rok. Choć samo ombre bardzo mi się podobało, bardzo mocno zniszczyło mi włosy. Za którymś tam razem, z przyjaciółką, po lampce wina o 3 nad ranem stwierdziłyśmy, że rozjaśnianie włosów to super pomysł. W międzyczasie trochę mi się przysnęło i miałam do połowy głowy blond włosy, a drugie pół brązowe ?. Na szczęście była wtedy zima, więc owinęłam się grubym szalikiem i pojechałam do domu, by mama mi to naprawiła. Brązowe ombre hair miałam do II połowy 2015 roku. Spontanicznie przechodząc obok salonu fryzjerskiego w Krakowie, zdecydowałam się na drastyczne cięcie, bo spalone włosy i tak mi odpadały, więc nie było sensu na siłę mieć długich.

Rok 2015 – long bob

jak zmyć czarny kolor z włosów

Pierwszy raz zdecydowałam się na long boba w 2015 roku. Pozbyłam się na dobre ombre i miałam znów swój naturalny kolor włosów. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy warto ściąć włosy – tak, warto. Long bob to bardzo wygodna fryzura, do tego włosy naprawdę mi odżyły i od tamtego czasu nie zauważyłam u siebie rozdwojonych końcówek.

Rok 2016 – ciemny brąz/ czarny kolor włosów

jak zmyć czarny kolor z włosów

Nie wiem dlaczego i co mną kierowało, ale w ubiegłym roku zdecydowałam się na ciemniejszy odcień brązu. O ile początkowo czekoladowy brąz naprawdę mi się podobał, to z czasem włosy stały się po prostu czarne…jak zmyć czarny kolor z włosów

Ze względu na to, że bardzo szybko rosły mi włosy (które zresztą znowu sama ścięłam na long boba), musiałam je często farbować. Wybierałam tę samą farbę, ale że profesjonalistą nie jestem, z ciemnego brązu wyszła czerń.

jak zmyć czarny kolor z włosów

Myślę, że nie ma sensu, bym wklejała Wam więcej zdjęć tego koloru, bo na Instagramie czy w poprzednich postach jest ich mnóstwo. Przechodząc do sedna – może na zdjęciach ten czarny (?) kolor nie był taki zły, ale w rzeczywistości – masakra.

We wrześniu 2016 trafiłam do złej fryzjerki, która odbarwiła mi włosy tak, że po 1 umyciu miałam rude plamy na głowie (a z salonu wyszłam z ładnym ciemnym brązem). Akurat następnego dnia musiałam iść do pracy, więc znowu kupiłam ciemną farbę, byleby tylko przykryć tę masakrę i historia zaczęła się od nowa. Włosy szybko się wypłukiwały i w efekcie miałam końcówki w kolorze wyblakłej wiśni, świecący na kasztanowo odrost, a gdy spięłam włosy w koczek, można było podziwiać miedziany rudy od spodu.

W końcu, jako fanka programu Ostre Cięcie, odwiedziłam jeden z salonów na Ursynowie. Chciałam ściąć włosy i przy okazji poradzić się, czy da się mój kolor choć odrobinę ogarnąć. Pani Gosia wzbudziła we mnie ogromne zaufanie, więc pomimo fryzjerskich porażek, które poniosłam w przeszłości, nie bałam się do niej pójść na zdjęcie koloru.

Rok 2017 – jak zmyć czarny kolor z włosów?

jak zmyć czarny kolor z włosów

Niestety, nie da się zmyć czarnego koloru od razu i bez przechodzenia przez rudości/miedzie etc. Jak na  jedną dekoloryzację i tak różnica jest ogromna, a dzięki pani Gosi, uzyskałam naturalny efekt refleksów. Nigdy nie miałam takiego koloru na włosach, więc będę musiała się na pewno przyzwyczaić. Docelowo pewnie końcówki będą w chłodniejszym odcieniu blondu, ale jestem bardzo zadowolona. Dodatkowo, w Strefie Urody usłyszałam tyle komplementów, nie tylko odnośnie włosów, że nie boję się już zmian ?. Nie decydujcie się na zmywanie czarnego koloru na własną rękę – próbowałam naprawdę wielu rzeczy i jedynie zniszczycie sobie włosy, a żadnych rezultatów to nie przyniesie. Warto decydować się na stopniowe zmiany u fryzjera, dzięki czemu nie ryzykujecie spalonych końcówek.

6 komentarzy

  1. Jaaaa! I tak zazdroszczę włosów 🙂 Szybko ci urosły 🙂
    Ale zmiana jak najbardziej na plus 🙂

  2. Piękny kolor jak na zdjęty z czarnego!😍 mam właśnie ten sam problem, wczoraj fryzjerka zrobiła mi czarny zamiast ciemny brąz, sama to rozważam bo czarny to nie fajny odcień 🙁

    • jeilliebean Reply

      Dziękuję <3 Szczerze, po tych wszystkich przejściach - nigdy więcej czarnego! Cieszę się, że trafiłam na dobrą fryzjerkę, która pozbyła się tej czerni, bo to była katastrofa. Mam nadzieję, że i Tobie się szybko uda jej pozbyć 🙂

  3. Kolor z tego postu po zdjęciu czarnego jest przepiękny! Właśnie taki chcę!

Leave A Reply

Navigate