Jak zaprojektować tatuaż?

Zastanawiasz się nad tym, jak zaprojektować tatuaż i czy można to zrobić samodzielnie? Okazuje się, że tak i wcale nie trzeba mieć wybitnych zdolności plastycznych! Projektowanie tatuażu może być świetną zabawą, dlatego warto się na to zdecydować.

Jak zacząć projektowanie tatuażu?

Przede wszystkim nie warto się zrażać na samym wstępie. Nawet, jeśli nie mamy wybitnych zdolności, wszelkie niedoskonałości mogą być poprawione przez tatuatora. Artysta z pewnością doceni fakt, że spróbowaliśmy zwizualizować naszą wizję i łatwiej będzie mu w pełni zrozumieć, czego oczekujemy.

Jeśli rozpoczynamy projektowanie naszego tatuażu, przede wszystkim należy wybrać miejsce na ciele, gdzie chcemy, by powstał wzór. To od tego będzie zależeć jego wielkość i motyw.

Polecam: Komu tatuaż przeszkadza w karierze?

Warto wiedzieć, że np. tatuaże na rękach muszą być inaczej zaprojektowane niż przykładowo te na plecach. Trzeba wziąć pod uwagę kształt części ciała, na której chcemy mieć ozdobę. Wzory na rękach czy nogach powinny być dłuższe, z kolei te na plecach – szersze.

Jak zaprojektować tatuaż?

Istotnym elementem jest także wielkość tatuażu. Jeśli chcemy mieć wzór z dużą liczbą detali, powinien być on duży. Małe wzory z wieloma detalami nie będą wyglądać dobrze.

Kolejny etap to wybranie odpowiedniego tatuatora. Wybór profesjonalnego studia tatuażu/tatuatora nie jest prosty, ale wszelkich wskazówek udzieliłam w jednym z wpisów. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę stylistykę. W tym celu warto przejrzeć portfolio danego artysty.

Wybór odpowiedniego motywu

Jeśli projektowanie tatuażu nam się spodoba, warto przygotować kilka projektów w różnych konfiguracjach. Wybieramy główny motyw oraz dodatkowe motywy, których zadaniem będzie uzupełnienie wzoru.

Jak zaprojektować tatuaż

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do efektu, warto umieścić projekt w widocznym miejscu, byśmy mogli na niego popatrzeć i zastanowić się, co zmienić. Co ciekawe, wzór można “przymierzyć”. W tym celu stosujemy folię hektograficzną.

Jeśli zupełnie nie mamy zdolności, a zaprojektowanie tatuażu nas przerasta, warto skorzystać z pomocy specjalisty, czyli doświadczonego tatuatora. Wiele studiów tatuażu w swoich mediach społecznościowych publikuje wzory “do wzięcia”, dlatego warto je śledzić – być może któryś z nich wpadnie nam w oko.

Leave A Reply

Navigate