Jak zaplanować swój pierwszy tatuaż?

Zastanawiasz się nad tym, jak zaplanować swój pierwszy tatuaż? Przygotowałam poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać tatuaż, wzór, miejsce, na którym ma pojawić się dziara, a przede wszystkim, jakie są przeciwwskazania do wykonywania tatuażu. Koniecznie sprawdź przed udaniem się do tatuatora!

Jak zaplanować swój pierwszy tatuaż?

Poniżej znajdziesz kilka kroków, przez które warto przejść, jeśli planujesz swój pierwszy tatuaż. Sama przez nie przechodziłam, dlatego wiem, jak istotne są odpowiedzi na te pytania przed udaniem się do tatuatora.

Podejmij ostateczną decyzję

Często słyszę od swoich znajomych o tym, że chcieliby mieć tatuaż, ale w zasadzie nie wiedzą, jaki wzór wybrać, jak ostatecznie ma on wyglądać ani gdzie ma powstać. Odpowiedź jest prosta – jeśli wahasz się choć trochę, nie rób tatuażu. Nic na siłę. Jeśli nie masz pewności, czy właściwie chcesz go mieć, najprawdopodobniej będziesz żałować, że go zrobiłeś. Odczekaj i wykonaj tatuaż wtedy, gdy będziesz mieć 100% pewności.

Wybierz wzór

W Internecie znajdziesz całe mnóstwo oklepanych wzorów tatuaży. Wybór wzoru jest indywidualną decyzją i pamiętaj, że ma się on podobać przede wszystkim Tobie. Jeśli decydujesz się na napis w obcym języku, sprawdź poprawność stylistyczną, gramatyczną, ortograficzną. Wbrew temu, co mówią, tatuaż nie musi mieć znaczenia. Ma się podobać. Tutaj znajdziesz wzory tatuaży męskich, natomiast tutaj wzory tatuaży dla kobiet.

Wybór miejsca na ciele

Kolejnym krokiem jest wybór miejsca na ciele. Raczej na pierwszy tatuaż wybiera się miejsce niewidoczne lub takie, które łatwo można zakryć. Ma to związek szczególnie z przyszłą pracą (tutaj znajdziesz wpis o tatuażu w pracy). Możesz mieć tatuaż tylko dla siebie, którego nie widać pod ubraniem lub taki, którym chcesz się pochwalić. Decyzja jest indywidualna. Pamiętaj jednak, jeśli chcesz mieć rękaw, by dobrze go zaplanować już od pierwszego wzoru.

Tatuaż a ból

Tatuaż boli – jednych mniej, innych bardziej. Jest to uczucie, które trudno porównać do czegoś innego. Nastaw się jednak na to, że ból będzie odczuwalny i warto to wiedzieć przed udaniem się do studia tatuażu.

Wybierz studio, tatuatora

W tym wpisie znajdziesz cechy dobrego studia tatuażu, dlatego nie będę się nad tym zbytnio rozwlekać. Pamiętaj, że największą rolę odgrywa sterylność. Wybierając konkretnego artystę, pamiętaj, że prawdopodobnie tatuuje on w określonym stylu, dlatego weź to pod uwagę i skonsultuj z nim wybrany wzór tatuażu.

Kto nie może mieć tatuażu?

Opisywałam już szczegółowo przeciwwskazania do robienia tatuażu i radzę do nich zajrzeć, by wykonanie wymarzonej ozdoby było w pełni bezpieczne. Dodam tylko, że raczej należy zrezygnować z tatuowania się podczas posiadania zmian skórnych czy przeziębienia.

Pochwalcie się, jakie wzory chcecie wykonać w tym roku 🙂

Jak zaplanować swój pierwszy tatuaż

Leave A Reply

Navigate