6 sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze, nie rezygnując z przyjemności

Czy da się zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie nie rezygnując z dotychczasowego stylu życia? Tak! Należy tylko mądrzej nimi zarządzać. Poniższe wskazówki z pewnością Ci się przydadzą.

Jak zaoszczędzić pieniądze?

1. Używaj tylko gotówki

Używanie karty kredytowej bywa niebezpieczne.Tracisz kontrolę nad tym, ile wydałaś w ciągu jednego dnia. Korzystanie z gotówki na bieżąco pozwala śledzić wydatki i pozwala na łatwiejsze zarządzanie budżetem.

2. Ustal sobie miesięczny limit

Wyznacz kwotę, którą możesz wydać w danym miesiącu. Resztę schowaj do skarbonki. Naucz się zarządzać i żyć z pieniędzy, które sobie wyznaczyłaś. W razie nieprzewidzianych wydatków, masz zabezpieczenie.

3. Gotuj samodzielnie

W Internecie znajdziesz mnóstwo ciekawych i prostych przepisów. Zamawianie obiadu przez aplikację jest bardzo kuszące, ale gotując samodzielnie, sporo zaoszczędzisz (a przy tym masz kontrolę nad tym, co faktycznie jesz).

4. Korzystaj z wyprzedaży

Bądźmy szczere, kogo obchodzi to, ile wydałaś na ten oryginalny t-shirt? Przecież nie chodzisz z metką na wierzchu. Korzystaj z wyprzedaży, sprawdzaj z wyprzedzeniem, co będzie modne i kupuj ubrania, które posłużą Ci dłużej niż jeden sezon.

5. Before

Zanim wyjdziesz na imprezę, zrób before z przyjaciółkami w mieszkaniu. Sama dobrze wiesz, ile kosztują drinki w klubie.

6. Oszczędnie nie oznacza “tanio”

Jak widzisz, istnieje mnóstwo rzeczy, na których można zaoszczędzić, ale czasami “oszczędność” oznacza także racjonalne wydatki. Zamiast dziesiątej pary butów, która zniszczy się po jednym sezonie, zainwestuj w jedną, ale porządną. Podobnie ma się sprawa z torebkami. Po prostu musisz wiedzieć, co się opłaca.

Leave A Reply

Navigate