Jak wyglądały blogi 15 lat temu?

Zastanawiacie się nad tym, jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu? Zapewne większość z Was już przeglądała wtedy Internet. Ostatnio natrafiłam przypadkowo na bloga, który dosłownie wyglądał jak wyjęty sprzed kilkunastu lat. Aż z sentymentu zakręciła mi się łezka w oku, więc postanowiłam wspólnie z Wami powspominać. Nie pamiętam co prawda kiedy założyłam swojego pierwszego bloga, ale zapewne było to ok. 12-15 lat temu. W Internecie panowała wtedy moda na opowiadania – szczególnie o ulubionych zespołach, idolach nastolatek (szczególnie Tokio Hotel). Jeden z moich pierwszych blogów również był z opowiadaniami. Dzięki niemu poznałam wiele cudownych ludzi z pasją, m.in. Martynę.

Jak wyglądały blogi 15 lat temu?

Z tego, co pamiętam, szczególnie dwa rodzaje blogów wysuwały się na prowadzenie.

Emo blogi

Jeden typ to mroczny blog z obrazkami upadłych aniołów czy innymi w klimacie modnego wówczas emo. Na tego typu blogach przeważnie wstawiane były wiersze, cytaty, inspirujące, smutne opisy na Gadu-Gadu. Udało mi się znaleźć kilka nieusuniętych jeszcze blogów z roku 2006. Poniżej screeny, byście mogli wczuć się w klimat :D.

Ludzie na tego typu blogach chętnie dzielili się bardzo prywatnymi przemyśleniami, komentowali nawzajem swoje wpisy, pocieszali się i doradzali sobie.

Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu

Brokatowe blogi z dodatkami

Drugą gałęzią są blogi, na których można było znaleźć dodatki dla urozmaicenia swojej strony. Prawdziwy prym wiodły wtedy brokatowe gify :D. Dziewczyny chętnie wykorzystywały je na swoich blogach. Poniżej kilka przykładów:

Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu

Inne blogi

Dwa powyższe rodzaje blogów najbardziej zapadły mi w pamięć, jednak w sieci można było znaleźć także blogi z opisami na popularne wówczas Gadu-Gadu (trochę dzisiejszy Messenger):

Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu

Popularne były także, wspomniane wcześniej, blogi z opowiadaniami. Sama taki tworzyłam – niestety, nie pamiętam nazwy ani tego, czy jeszcze w ogóle istnieje. Jednak była to bardzo fajna forma przygotowania (jak teraz widać) zawodowego. Przy okazji można było poznać mnóstwo kreatywnych osób, które także uwielbiały pisać.

Jak wyglądały dziewczęce blogi 15 lat temu

Oczywiście w Internecie były także osoby, które pisały swoje pamiętniki. Moim ulubionym blogiem był wtedy blog dziewczyny o pseudonimie Karla5, niestety, ale blog już nie istnieje, więc nie mogę zrobić zrzutu.

A Wam co zapadło w pamięć z tamtych internetowych lat? 🙂

Leave A Reply

Navigate