Jak wybrać stół do jadalni?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać stół do jadalni, aby był jednocześnie praktyczny, stylowy i funkcjonalny. Oczywiście sporo będzie zależeć od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy. Istnieje jednak kilka wskazówek, które znacząco mogą ułatwić wybór.

Dobór stołu do wielkości jadalni

Jak zostało wspomniane na wstępie, należy dokładnie zmierzyć jadalnię i zdecydować, jaki styl ma w niej dominować. Do wyboru mamy stoły okrągłe, kwadratowe, prostokątne – to kształt w dużej mierze będzie decydował o funkcjonalności danej przestrzeni. Stoły okrągłe doskonale sprawdzą się w dużych jadalniach. Najczęściej stawia się je w centralnej części danego wnętrza. Jego zaletą jest to, że każda z siedzących przy nim osób ma tak samo wygodne miejsce. Okrągłe stoły są także dobrym wyborem do mieszkań i domów, gdzie są dzieci.

Z kolei stoły prostokątne lub kwadratowe pasują i do dużych, i małych jadalni. Sprawdzą się zarówno ustawione w centralnej części, jak i pod ścianą. Często na tego typu stoły decydują się osoby pracujące w domu. Mebel pozwala na wygodne spożycie posiłku, ale także komfortową pracę.

Rozkładane stoły do jadalni

Dobrym pomysłem jest zakup rozkładanego stołu do jadalni. Jeśli w naszym domu lub mieszkaniu rzadko przebywają goście, a liczy się dosłownie każdy centymetr przestrzeni, będzie to strzał w dziesiątkę. Na co dzień składamy blat do standardowych rozmiarów, a przy rodzinnych spotkaniach rozkładamy go.

Rodzaje stołów do jadalni: co wybrać?

Niesłabnącą popularnością cieszą się stoły z litego drewna. To właśnie lite drewno może poszczycić się wysoką trwałością. Drewno sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Co więcej, materiał ten pięknie się starzeje. Niestraszna mu woda, a zarysowania można bardzo łatwo usunąć.

Alternatywą jest stół z laminowanym blatem. Tego typu stoły wykonuje się z płyty MDF lub płyty wiórowej. Są one lekkie, dlatego bez trudu można je przesuwać. Atutem jest także niska cena.

W nowoczesnych jadalniach popularne są stoły z blatem szklanym. Są eleganckie, praktyczne i efektowne. Trzeba jednak zadbać o czystość, gdyż widać na nich każdy odcisk palca.

Szeroki wybór stołów do jadalni można znaleźć w sklepie Sandow.

Leave A Reply

Navigate