Jak wybrać rolety do salonu?

Rolety są świetnym sposobem na to, aby odświeżyć wnętrze, a jednocześnie sprawić, że stanie się ono bardziej praktyczne i stylowe. Niewielkim kosztem możliwe jest przeprowadzenie sporej metamorfozy. Rolety do salonu dostępne są w kilku wariantach. Możemy zdecydować się na funkcjonalne rolety dzień-noc, wygodne rolety w kasecie, eleganckie rolety rzymskie czy plisy (rolety plisowane). Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tych odpowiednich?

Czy warto zdecydować się na rolety do salonu?

Rolety są wysoce uniwersalną propozycją, dlatego znajdą zastosowanie w dosłownie każdym wnętrzu. Co istotne, do wyboru mamy mnóstwo rodzajów samych rolet oraz ich kolorów, dlatego bez trudu można dopasować odpowiednią osłonę okienną do stylu i potrzeb wnętrza.

Wybierając rolety do salonu, przede wszystkim skupiamy się na swoich potrzebach oraz na przeznaczeniu danego miejsca. Czy salon jest nasłoneczniony? Czy zależy nam na intymnej atmosferze czy jasnej przestrzeni? A może potrzebujemy miejsca do pracy? Każdy z tych aspektów będzie istotny przy wyborze rolety. Do wyboru mamy m.in. rolety maksymalnie zaciemniające, półprzepuszczające lub z możliwością kontroli ilości wpadającego światła. Te ostatnie to rolety dzień i noc. Sama kolorystyka również pozwala na stuprocentowe dopasowanie rolet do konkretnej aranżacji. Można zdecydować się na rolety białe, kremowe, w jasnych odcieniach szarości, poprzez wyraziste zielenie i czerwienie, aż po rolety czarne, ciemnobrązowe czy granatowe.

Rolety do salonu: na jaki model się zdecydować?

Popularnością, jeśli chodzi o rolety do salonu, cieszą się osłony dzień-noc. Ich zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność. Użytkownicy chwalą sobie również stylowy wygląd. Rolety dzień noc składają się z poziomych pasów. Pasy – zaciemniające i przepuszczające światło – ułożone są naprzemiennie. Dzięki temu możliwa jest dokładna kontrola ilości wpadającego światła do wnętrza. Same osłony są też wysoce estetyczne. Stosując je, nie ma potrzeby, by decydować się na zasłony czy firanki.

Inną propozycją są rolety gwarantujące 100% zaciemnienia. Jeśli mamy jasny salon, w którym występują spore przeszklenia, rolety zaciemniające będą dobrym wyborem. W ten sposób gwarantujemy sobie miejsce do wypoczynku czy popołudniowej drzemki. Rolety zaciemniające sprawdzą się także w sytuacjach, gdy chcemy mieć komfortowe warunki do oglądania filmów czy seriali. Tego typu osłony przeciwdziałają nagrzewaniu się pomieszczeń w upalne dni.

Ponadczasowym wyborem są rolety wolnowiszące lub rolety w kasecie. Do wyboru mamy niemal niezliczoną ilość wzorów, stąd sprawdzą się one wtedy, gdy chcemy często zmieniać wygląd salonu. Niskim kosztem możliwe jest przeprowadzenie metamorfozy. Z kolei w salonach na poddaszu idealnie nadają się rolety plisowane (plisy okienne). Można je stosować w przypadku okien dachowych.

Stylowe rolety do salonu i inne elementy wyposażenia wnętrz można znaleźć na stronie SystemySurma.pl. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny i szeroki wachlarz wyboru rolet okiennych, m.in. rolety wolnowiszące, w kasecie, dzień-noc, rolety mini, plisowane oraz do okien dachowych.

Leave A Reply

Navigate