Jak wybrać męski zegarek?

Zegarek jest uzupełnieniem każdej stylizacji. W zasadzie trudno wyobrazić sobie eleganckiego, stylowego mężczyznę bez odpowiedniego zegarka. Współcześnie czasomierz to nie tylko praktyczny gadżet, ale i modny dodatek. Niektórzy panowie preferują sportowe modele, inni eleganckie zegarki na srebrnej bransolecie. Na co zwrócić uwagę, wybierając męski zegarek?

Dobór męskiego zegarka

Do wyboru mamy wiele męskich zegarków. Różnią się one zastosowaniem oraz formalnością. Dobór takiego dodatku świadczy o indywidualnym stylu i klasie. To dlatego zakup czasomierza nie może być przypadkowy. Jeśli wybieramy zegarek do garnituru, postawmy na minimalistyczny model, który będzie pozbawiony ozdób. Idealnie sprawdzi się zegarek na skórzanym pasku z gładką tarczą.

Mniej formalne zegarki, które jednocześnie nadal są eleganckie, to zegarki posiadające dodatkowe funkcje czy ozdoby. Mowa np. o dodatkowych subtarczach czy datowniku. Dobrze sprawdzą się na co dzień, gdy w pracy obowiązuje mężczyznę określony dress code. Odpowiednio współgrają z mniej formalną marynarką czy koszulką polo.

Popularne wśród panów są zegarki sportowe. Wbrew pozorom, będą odpowiednie nie tylko wtedy, gdy uprawiamy sport. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się m.in. zegarek G Shock. To stylowy, ponadczasowy wybór. Zegarki Casio G-Shock wyróżniają się ciekawym designem i niezawodnością. Sprawdzą się jako prezent dla stylowego, ceniącego praktyczne gadżety mężczyzny.

Męski zegarek a mechanizm

Wybierając odpowiedni model zegarka, warto zwrócić uwagę na jego mechanizm. Do wyboru mamy automatyczny, kwarcowy oraz mechaniczny. To właśnie mechanizm w dużej mierze świadczy o jakości zegarków. Najtańsze są mechanizmy kwarcowe – elektroniczne. Wówczas zegarek jest zasilany baterią. Plusem jest atrakcyjna cena i duża dokładność.

Panowie ceniący sobie “duszę” przedmiotów często wybierają zegarki mechaniczne i automatyczne. “Sercem” takiego zegarka jest czysta mechanika, czyli synonim zegarmistrzowskiego kunsztu. Zegarki takie wymagają nakręcania, dlatego nie każdy mężczyzna lubi tego typu rozwiązania.

Bransoleta czy pasek?

Pozostaje jeszcze kwestia, czy wybieramy zegarek na pasku, czy bransolecie. To w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Obecnie do wyboru mamy m.in. paski ze skóry naturalnej, ekologicznej, silikonowe. Zegarki na bransolecie są zarezerwowane na mniej formalne okazje, gdyż mogą prezentować się zbyt “topornie” w duecie z garniturem. Sportowe modele doskonale sprawdzą się na co dzień.

Leave A Reply

Navigate