Jak wybrać lampy magazynowe?

Lampy magazynowe nie mogą być wybrane przypadkowo. Oświetlenie magazynów musi spełniać nie tylko wszelkie normy oświetleniowe, ale jednocześnie wyróżniać się bezpieczeństwem i trwałością. Specjalistyczne lampy przeznaczone właśnie do tego rodzaju zastosowań kupujemy, kierując się kilkoma aspektami.

Dobre oświetlenie magazynu, czyli jakie?

Oświetlenie magazynów czy hal produkcyjnych ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy. Ważne jest dopasowanie wysokiej jakości opraw oświetleniowych oraz prawidłowe ich rozmieszczenie. Dobrym wyborem będą np. nowaled.pl/lampy-magazynowe-led/. Dodatkowo warto dowiedzieć się, w jaki sposób rozmieścić tego typu oprawy oświetleniowe, aby spełniało wymogi dla konkretnego obiektu. Co istotne, decydując się na lampę magazynową w technologii LED, mamy do wyboru szereg dodatkowych aspektów, np. barwę światła, moc, kąt świecenia. Profesjonalne doradztwo może okazać się tutaj niezbędne.

Na co zwracać uwagę, wybierając lampy magazynowe?

Istnieje kilka czynników, na które zwracamy uwagę, dobierając lampy magazynowe. Do wyboru mamy m.in. świetlówki LED z oprawą hermetyczną. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych opraw rastrowych. Ich atutem jest bardzo korzystna cena oraz uniwersalność. Dodatkowy plus to wygoda z uwagi na wymienne źródło światła. To dlatego cieszą się one niesłabnącą popularnością. Sprawdzą się w przypadku magazynów, garaży, hal.

Inną opcją są lampy liniowe hermetyczne. Jak wskazuje nazwa, są to oprawy w postaci liniowej. Posiadają zintegrowane źródło światła. Jeśli decydujemy się na lampy liniowe hermetyczne w wersji przemysłowej, będą one posiadać specjalne soczewki oraz obudowę aluminiową. Doskonale nadają się np. do oświetlania alejek w magazynie. Z kolei wersja bardziej garażowa jest stosowana jako alternatywa dla tradycyjnych opraw.

Oświetlenie do magazynu – co ma znaczenie?

Oprócz wyżej wymienionych czynników, zwracamy uwagę także na kilka dodatkowych aspektów mających znaczenie dla bezpieczeństwa. Oświetlenie musi posiadać dodatkową ochronę, jeśli chodzi o miejsca o wysokim zapyleniu czy wilgotności. Oprawy oświetleniowe do magazynu muszą posiadać klasę szczelności co najmniej IP65, aby były odporne na wnikanie pyłu, wilgoci do wnętrza oprawy oraz na działanie niesprzyjających warunków panujących w magazynie czy hali.

Leave A Reply

Navigate