Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia to obowiązkowy element wyposażenia w domu, w którym znajduje się dziecko. Powinno być ono nie tylko estetyczne, dopasowane do potrzeb, wieku, wagi maluszka, ale przede wszystkim bezpieczne. Współczesne krzesełka odpowiadają na pragnienia rodziców. Jak wybrać odpowiednie?

Rodzaje krzesełek do karmienia

Istnieje kilka rodzajów krzesełek dla dzieci, które różnią się m.in. konstrukcją stelaża i siedziskiem. Do wyboru są krzesełka klasyczne, składane, krzesełka-nadstawki, krzesełka mocowane do blatu.

Najczęściej wybierane są klasyczne krzesełka do karmienia. Są to meble wolnostojące, które są wysoce stabilne i praktyczne. Minusem może być fakt, że zajmują dość dużo miejsca, jednak zalety w tym przypadku wygrywają. Warto zdecydować się na krzesełko do karmienia z regulowanym siedziskiem i wymienną tacką. Wówczas taki model posłuży przez wiele lat. Tackę można wymienić np. na stoliczek, przy którym dziecko będzie rysować.

Krzesełka składane są podobne do klasycznych, jednak mają możliwość złożenia. Zajmują mniej miejsca i są łatwe w przechowywaniu. Niektóre modele można przewozić w samochodzie.

Krzesełko nadstawka to mebel, w którym siedzisko mocuje się do zwykłego krzesła. Maluch może siedzieć niemal tak samo, jak rodzice. Nadstawka nie zajmuje wiele miejsca.

Ostatnim rodzajem są krzesełka mocowane do blatu. W tym celu wykorzystuje się antypoślizgowe zaczepy. Tego typu krzesełko do karmienia jest niewielkie, więc świetnie sprawdzi się w podróży. Niezbędne jest jednak posiadanie stabilnego, ciężkiego stołu.

krzesełko do karmienia

Idealne krzesełko do karmienia, czyli jakie?

Aby krzesełko do karmienia spełniło swoją rolę, każdy element powinien być dopracowany. Najlepiej, jeśli siedzisko jest wykonane z wodoodpornego materiału. Wówczas utrzymamy go w czystości. Tkanina nie może być zbyt śliska, aby maluch mógł wygodnie siedzieć. Jeśli chodzi o wypełnienie siedziska, zwróćmy uwagę czy jest miękkie oraz dobrze wyprofilowane. Trzpień kroczny lub listewka pomiędzy nóżkami dziecka zapobiegnie zsuwaniu się maluszka. Regulowane siedzisko będzie rosło razem z dzieckiem.

Krzesełko do karmienia powinno być wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Sama konstrukcja musi być przede wszystkim stabilna. Stelaże z aluminium są lekkie, a jednocześnie trwałe. Gorszej jakości, tańsze są krzesełka plastikowe. Zwracamy uwagę na to, czy nóżki mają antypoślizgowe nakładki oraz kółeczka. Kółka nie są niezbędne, jeśli nie zamierzamy przenosić krzesełka.

Najlepsze modele krzesełek do karmienia można znaleźć w sklepie 3kiwi.pl

Leave A Reply

Navigate