Jak wybrać dobre studio tatuażu, tatuażystę?

Jakiś czas temu na moim fanpage’u zapytałam Was o to, na co zwracacie uwagę wybierając studio tatuażu czy tatuażystę. Odpowiedzi z ankiety zebrałam w całość i poniżej przedstawię Wam jej wyniki oraz wskazówki dotyczące tego, jak wybrać dobre studio tatuażu i profesjonalnego tatuażystę.

Na co zwracasz uwagę szukając studia tatuażu?

Tutaj nie było jednoznacznej odpowiedzi. Część z Was odpowiedziała, że zwraca uwagę na terminy, ceny, opinie innych, profesjonalizm, wykonane tatuaże (przeglądanie galerii np. na Facebooku). Dwie osoby wspomniały o bardzo ważnej kwestii – standardach higieny. Istotnym jest zwracanie uwagi na to, czy w danym studiu używa się jednorazowych igieł, tuszu bezpiecznego dla skóry (bez chemikaliów). Kluczowym jest także wygląd salonu, co przekłada się na komfort przebywania w danym miejscu, unikalny styl tatuażysty, estetykę wykonania tatuaży. Kilka osób wymieniło także renomę studia jako czynnik decydujący o jego wyborze.

Jakiego studia tatuażu nigdy byś nie wybrał/a?

Tutaj odpowiedzi się pokrywały. Większość była zgodna co do tego, że nigdy nie udałaby się do studia prowadzonego nielegalnie w domowym zaciszu, typowo amatorskiego. Kolejnym argumentem przemawiającym na niekorzyść studia jest brak higieny – chcecie widzieć, jak tatuażysta dezynfekuje przy Was “narzędzia pracy”. Ważne jest także to, by w danym studiu zrozumiano Waszą wizję oraz by nie krążyły o nim niepochlebne opinie.

Co decyduje o tym, że wybierasz konkretnego tatuażystę?

Istotne są: galeria prac, styl, technika (kreska tatuażysty), zrozumienie koncepcji klienta, opinie znajomych, zrozumienie z artystą. Część z Was najpierw chce konsultacji z danym tatuażystą, po której wie, czy osoba jest profesjonalna i czy rozumiecie siebie nawzajem. Chcecie obejrzeć zdjęcia wcześniejszych wykonanych tatuaży, które sporo mówią o danym tatuatorze.

Do jakiego tatuażysty nigdy byś się nie udał/a?

Większość nigdy nie poszłaby do tatuażysty, który tatuuje w stylu, który Wam nie odpowiada oraz do takiego, który ma niepochlebne opinie lub nie posiada ich w ogóle. Niektórzy wspominali również o tym, że nie udaliby się do tatuażysty początkującego, który nie ma pewnej kreski oraz do takiego, którego ceny za wykonanie tatuażu są wygórowane. Tatuażystę dyskryminuje również to, że używa starych “narzędzi pracy”, bycie niemiłym, niezadbane miejsce pracy oraz niemożność obejrzenia jego poprzednich dzieł.

Jak wybrać dobre studio tatuażu – mój komentarz

Wszystkie wspomniane przez Was kwestie są istotne. Dla mnie najistotniejsza jest higiena – nie tylko jeśli chodzi o tatuaż – udając się do fryzjera czy kosmetyczki również przywiązuję do tego wielką wagę. Swoje tatuaże zaczęłam robić ponad 6 lat temu u kolegi, który studio miał zorganizowane właśnie w domowym zaciszu. Niektórzy wspomnieli, że nigdy w życiu nie udaliby się do takiego studia – jest to w pełni zrozumiałe, bo kojarzy się to z “amatorką”, dlatego dobrze jest sprawdzić miejsce, do którego chcecie się udać i przeczytać opinie. Studio, do którego chodziłam, pomimo tego, że zorganizowane było w domu, było w pełni sterylne, a używane igły jednorazowe.

Na koniec prosiłam Was o to, byście podzielili się historią związaną z tatuowaniem. Pozwolę sobie przytoczyć jedną z wypowiedzi, bo potwierdza dokładnie to, o czym napisałam powyżej:

“Znam świetnego tatuazyste, który wykonuje tatuaże w swoim domu. A mimo to jest pełnym profesjonalistą. Posiada wiele certyfikatów i pracował w nie jednym studiu. Wykonuje świetnie i z pełną dokladnoscia tatuaze. Lecz niektórzy nie chcą do niego iść, ponieważ nie posiada on studia tylko robi w własnym domu.”

jak wybrać dobre studio tatuażu

Podsumowując, wybierając studio tatuażu, tatuażystę zwróć uwagę na:
  • profesjonalizm – czy jest to typowe studio tatuażu, czy może studio tatuażu, kosmetyczka, fryzjer, piekarnia itp. w jednym,
  • cena – tatuaż to coś na całe życie, nie warto więc na nim oszczędzać,
  • higiena – jeśli coś budzi Twoje wątpliwości – uciekaj,
  • styl – dotyczy bardziej tatuażysty niż studia, wybierz takiego, którego styl najbardziej Ci odpowiada,
  • wzór – tatuaż ma podobać się TOBIE i kropka.

Po inspiracje dotyczące wzorów tatuaży do moich poprzednich wpisów 😄

 

Leave A Reply

Navigate