Jak wybrać dobrą whisky?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać dobrą whisky. Jeśli poszukujemy whisky na prezent, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim whisky ma swoją wyjątkową historię. Sam sposób wytwarzania oraz jej wyrafinowany smak budzą zachwyt. Przyjęło się, że ten alkohol jest prawdziwym męskim prezentem. Jak zatem wybrać tę odpowiednią butelkę?

Skąd się wzięło whisky?

Za twórców whisky uważa się George’a Ballantine, braci Johna i Jamesa Chivas oraz Johna Jamesona. To właśnie dla nich stworzenie idealnego trunku oznaczało tworzenie historii. Od czasów, gdy stworzyli oni ten wyjątkowy alkohol minęło ponad 100 lat, lecz historia trwa nieprzerwanie do dziś.

Whisky zalicza się do alkoholi premium. Zawsze będą one synonimem sukcesu czy prestiżu. Jako jedne z nielicznych rodzajów alkoholi są powszechnie traktowane jak prezent z klasą. Do wyboru mamy jednak wiele gatunków, marek, sposobów delektowania się, dlatego wybór idealnego trunku może być nie lada wyzwaniem.

Typ osobowości a whisky

Wybierając butelkę tego trunku na prezent, można dopasować jej typ oraz smak do typu osobowości osoby, którą zamierzamy obdarować. Koneserzy tego alkoholu doskonale wiedzą, że whisky wyróżnia się niepowtarzalnym, unikatowym charakterem.

Dla aktywnego mężczyzny

Jeśli poszukujemy whisky dla mężczyzny, który jest aktywny życiowo, warto wybrać klasyczny trunek. Można zdecydować się na takie, które ma aromat owocowy, np. jabłek, gruszek, ziół, kwiatów. Wielu panów ceni także słodycz wanilii. Całość tworzy niepowtarzalny styl whisky. Klasyczne trunki są eleganckie, wyważone, delikatne i słodkie. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, dlatego z pewnością będzie to trafiony podarunek.

Dla konesera

Wybierając whisky dla doświadczonego mężczyzny, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Jeśli osoba, którą zamierzamy obdarować, doskonale zna smak szkockiej whisky, możemy sięgnąć po bardziej nieoczywisty wybór. Odpowiednia może być butelka whisky, która leżakowała kilkanaście lat w dębowych beczkach. Osoby o wyrafinowanym smaku z pewnością docenią starsze roczniki tego trunku.

W razie potrzeby można zapytać o radę ekspertów. Dobrym wyborem będą także sklepy internetowe, gdzie szczegółowo możemy poczytać na temat wielu trunków, a następnie wybrać ten odpowiedni.

Leave A Reply

Navigate