Jak wybrać czapkę zimową?

Gdy zbliżają się chłodniejsze dni, wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać czapkę zimową, która nie tylko zapewni komfort w okresie zimy, ale także będzie prezentować się stylowo. Z jakiego materiału kupować czapki na zimę? Które modele sprawdzą się najlepiej?

Czapka zimowa a odpowiedni materiał

Wybierając czapkę zimową, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Dzięki temu, możemy stwierdzić, czy nakrycie głowy skutecznie ochroni nas przed mrozem oraz wiatrem. Czapki na zimę przeważnie wykonuje się z wełny. Wełna może poszczycić się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dodatkowo jest antystatyczna i antyalergiczna, co ma ogromne znaczenie w przypadku nakryć głowy. Co ciekawe, czapki wełniane o luźniejszym splocie zapewnią skuteczniejszą ochronę w czasie mrozów.

Innym popularnym materiałem jest wełna merino. Tego typu materiał pozyskuje się z australijskich owiec. Czapki merino mają dobrą termoizolację i dobry współczynnik pochłaniania wody. Wadą może być natomiast wysoka cena.

Do popularnych wyborów należą czapki zimowe z akrylu. Akryl przypomina wełnę, jednak jest bardziej elastyczny. Czapki tego typu są tańsze, zatem cieszą się sporym zainteresowaniem.

Z kolei lekkim, oddychającym materiałem jest polar. Czapki polarowe są często wybierane w przypadku osób, które uprawiają sporty na świeżym powietrzu.

Jaki model czapki zimowej wybrać?

Jak wybrać czapkę zimową, mając do dyspozycji tyle rozmaitych modeli? Warto kierować się własnym gustem i upodobaniami. Wśród popularnych wariantów znajdziemy:

  • czapki zimowe bez pompona – są uniwersalne, sprawdzają się w klasycznych i nieco bardziej eleganckich stylizacjach,
  • czapki zimowe z pomponem – ciekawy wybór dla osób, które lubią niezobowiązujący styl, tego typu nakrycia głowy są odpowiednie zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych,
  • sportowe czapki zimowe – są dedykowane osobom uprawiającym sport na świeżym powietrzu, są wytrzymałe, oddychające, wykonane z tkanin szybko schnących,
  • czapki zimowe z daszkiem – popularny wybór wśród mężczyzn, zapewniają ochronę przed słońcem,
  • smerfetki – czapki zimowe mają wydłużony kształt i zwisają nieco z tyłu głowy,
  • beret zimowy – berety powracają do łask, są eleganckie, z klasą.

Modne i stylowe czapki zimowe można kupić w sklepie PaMaMi. Dodatkowym atutem są konkurencyjne ceny i wiele wariantów do wyboru. W ofercie online znajdziemy zarówno czapki damskie, jak i czapki męskie na zimę.

Leave A Reply

Navigate