Jak usunąć plamę na skórzanej kurtce?

Mocno widoczna plama na ulubionej skórzanej kurtce to dla wielu osób prawdziwa katastrofa. Zakup tego typu odzieży wiąże się z koniecznością poniesienia sporego wydatku, dlatego przypadkowe zaplamienie jest tym bardziej bolesne. Wizja konieczności wyrzucenia tak kosztownego elementu garderoby skutecznie psuje humor, dlatego warto jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, aby pozbyć się zabrudzeń. Jeśli jednak mamy obawy co do skuteczności i bezpieczeństwa domowych sposobów, warto skorzystać z pomocy firm, świadczących takie usługi jak renowacja skóry.

Podstawowe informacje na temat usuwania plam na skórze

Na początek warto zaznaczyć, że choć naturalna skóra jest wyjątkowo trwałym materiałem, można jednocześnie stosunkowo łatwo uszkodzić ją w sposób mechaniczny lub w wyniku zastosowania niewłaściwego preparatu. Sposób czyszczenia musi być zawsze dopasowany do rodzaju skóry. Zanim wykonamy jakiekolwiek działania, trzeba zacząć od zapoznania się z informacjami znajdującymi się na metce. Co istotne, odzieży wykonanej z takiego materiału nigdy nie należy prać w pralce ani wkładać do suszarki. Jeśli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie, najlepszym rozwiązaniem będzie renowacja skóry wykonana przez profesjonalistę.

Domowe sposoby na usunięcie plam ze skóry

Warto zaznaczyć, że skuteczność domowych sposobów jest tym większa, z im łatwiejszymi zabrudzeniami mamy do czynienia. Jakie są zatem możliwości?

  • Suche zabrudzenia, np. z ziemi, pyłów lub kurzu – w tym przypadku powinna wystarczyć zwilżona wodą czysta bawełniana ściereczka. Ważne, aby była dosyć miękka. Nie używamy też zbyt dużej ilości wody. Przy mocniejszych zabrudzeniach, można przygotować roztwór z wody i delikatnego mydła, ponownie delikatnie pocierając nasączoną nim bawełnianą szmatką.
  • Na skórzanej kurtce bardzo często mogą pojawić się plamy od długopisu. W takiej sytuacji powinien pomóc wacik nasączony alkoholem. Zanim jednak przystąpimy do czyszczenia, sprawdźmy w mało widocznym miejscu w jaki sposób zareaguje materiał. Jeśli plamy od atramentu są rozległe, jedynym rozwiązaniem będzie renowacja skóry.
  • Niestety podczas codziennego użytkowania kurtki, jesteśmy narażeni na przypadkowe przyklejenie do jej powierzchni gumy do żucia. W takiej sytuacji należy zacząć od obłożenia materiału kostkami lodu lub włożenia ubrania do zamrażalnika. Dzięki takim zabiegom guma stanie się twarda i możliwe będzie jej oderwania od powierzchni. Pozostałe ślady usuwamy za pomocą ściereczki i wody lub wacika nasączonego alkoholem.

Firmy, które profesjonalnie zajmują się renowacją skór, używają wyłącznie sprawdzonych i w pełni bezpiecznych produktów, dopasowanych do rodzaju materiału.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Legan – renowacja skóry Poznań.

Leave A Reply

Navigate