Jak skurczyć spodnie?

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie idealnie dopasowane jeansy. Tego typu modele są niczym druga skóra, dlatego nic dziwnego, że nosimy je z przyjemnością. Niestety, z czasem idealnie dopasowane spodnie mogą się rozciągnąć. Noszenie niedopasowanych spodni nie tylko wpływa na nieestetyczny wygląd, ale także rujnuje nawet najbardziej dopracowaną stylizację. Może również zdarzyć się, że spodnie, które wydawały nam się odpowiednie podczas przymierzania, po prostu są zbyt luźne. Oderwałyśmy metkę, zatem zwrot jest niemożliwy. aie? Istnieje kilka metod, dzięki którym jeansy staną się węższe. Choć żadna z propozycji nie przyniesie aż 100% skuteczności, warto je wypróbować zamiast rzucać w kąt ulubioną parę spodni. Być może w konkretnym przypadku efekt będzie spektakularny!

Jak skurczyć spodnie w praniu?

Jeśli spodnie rozciągnęły się w trakcie noszenia, można rozważyć ich skurczenie. Czasami tracimy również na wadze i nie chcemy pozbywać się naszych ulubionych jeansów. W przypadku, gdy spodnie są za szerokie w udach bądź pasie, można je skurczyć, stosując wysoką temperaturę. Jak skurczyć spodnie w praniu? Nie jest to takie trudne. Wystarczy wrzucić je do pralki na program 90 lub 95 stopni. Spodnie, w zależności od materiału, powinny się skurczyć, jednak ważne jest to, że efektu nie da się do końca przewidzieć. Może okazać się nawet, że staną się zbyt ciasne.

Tkanina spodni może kurczyć się nierównomiernie. Musimy również uważać na skręcanie się szwów. Jeśli model ma symetryczny splot, może się to zdarzyć. Wówczas na wewnętrznej stronie jeansów jest jodełka w miejscu szwów. Zanim wrzucimy spodnie do pralki, warto także sprawdzić, czy mamy do czynienia z modelem sanforyzowanym. Co to oznacza? Takie spodnie poddane są fabrycznemu kurczeniu, aby nie zmniejszyły się podczas prania. Wówczas efekt może być niezauważalny.

Czy da się skurczyć spodnie?

Oczywiście, że spodnie da się skurczyć, jednak trzeba mieć na uwadze, że zawsze istnieje pewne ryzyko. Jeśli wypierzemy spodnie w temperaturze 90 stopni, może okazać się, że będą nawet zbyt ciasne! Na szczęście, mamy także inne metody, jeśli chodzi o kurczenie spodni.

Aby spodnie były idealnie dopasowane do sylwetki, zakładamy je, a następnie wchodzimy do wanny wypełnionej gorącą wodą. Sam pomysł może wydawać się absurdalny, jednak podobno działa. Należy jednak zachować wszelką ostrożność, aby się nie poparzyć. Woda w wannie powinna zawierać płyn do prania – najlepiej taki, który jest przeznaczony do denimu, jeśli chcemy skurczyć jeansy. W przypadku jasnych spodni nie ma problemu, jednak jeśli są one ciemne, należy uważać, aby nie odbarwić skóry. W wannie trzeba spędzić trochę czasu. Jeansy idealnie dopasują się do sylwetki, podkreślając ją. Co istotne, nie jest to rozwiązanie trwałe. Po pewnym czasie jeansy znów staną się luźne.

Jak skurczyć spodnie

Jak skurczyć spodnie – domowe sposoby

Istnieje kilka domowych sposobów na to, aby skurczyć spodnie. Oczywiście możemy na własną rękę spróbować zwęzić nogawki, stosując igłę i nitkę lub po prostu wykorzystać pasek, jeśli spodnie są za luźne w talii. Gdy nie chcemy tego robić, możemy wrzucić jeansy do elektrycznej suszarki. Nie musimy mieć jej w domu – wystarczy odwiedzić pralnię. Gdy umieścimy w niej suche spodnie, mogą one ulec skurczeniu. Można również wykorzystać proces gotowania. Wystarczy, że spodnie umieścimy w garnku z gotującą się wodą i pozostawimy na kilka minut, co jakiś czas sprawdzając efekt.

Skurczone spodnie – jak sobie radzić?

Możemy mieć również do czynienia z odwrotnym problemem. Jeśli spodnie skurczyły się za bardzo i są za ciasne, można przywrócić im pierwotny rozmiar. Mamy do dyspozycji kilka sposobów:

  • odżywka do włosów – sposób ten zadziała w przypadku ubrań z wełny. Wystarczy, że 1/4 szklanki odżywki zmieszamy w misce z ciepłą wodą, a następnie umieścimy w niej skurczoną odzież. Po 20 minutach wyjmujemy ubranie i rozciągamy je,
  • ocet – aby zabezpieczyć skurczone ubrania przed uszkodzeniem, stosujemy ocet i sodę oczyszczoną. Dwie łyżki sody mieszamy z gorącą wodą i umieszczamy w niej spodnie. Po rozciąganiu, pozostawiamy ubranie w misce na około godzinę, a następnie wypłukujemy w wodzie z dodatkiem jednej szklanki białego octu,
  • płyn dla dzieci – na skurczone spodnie ratunkiem może być też płyn zmiękczający dla dzieci lub szampon dla niemowląt.
Jak skurczyć spodnie

Jak widać, jest kilka sposobów na to, aby skurczyć spodnie. Należy jednak zachować ostrożność i mieć na uwadze fakt, że nie zawsze mogą być one skuteczne. Warto jednak próbować, jeśli chcemy cieszyć się ulubionym ubraniem jeszcze przez jakiś czas.

Leave A Reply

Navigate