Jak rozciągnąć jeansy?

Może się zdarzyć, że kupimy jeansy bez mierzenia. W domu okazuje się, że są odrobinę zbyt ciasne, ale oderwałyśmy metkę, więc nie ma możliwości zwrotu. Oczywiście możemy spróbować sprzedać spodnie w Internecie, jednak z pewnością będziemy na tym stratne. Jak rozciągnąć jeansy, aby pasowały idealnie? Czy istnieje taki sposób?

Dobór odpowiedniego rozmiaru jeansów

Oczywiście znacznie lepiej jest kupić od razu odpowiedni rozmiar jeansów niż później kombinować z rozciąganiem. To dlatego warto wiedzieć, jak dobierać spodnie. Jeśli kupujesz spodnie przez Internet, sprawdzaj tabelę rozmiarów. Rozmiary mogą różnić się w zależności od producentów. Nie zawsze rozmiar M ma taką samą szerokość i długość. Najlepiej, jeśli zmierzysz swoje ulubione, idealnie dopasowane jeansy i na tej podstawie będziesz szukać odpowiednika. Porównuj informacje na stronach. Warto także sprawdzić, czy w razie potrzeby masz możliwość zwrotu, wymiany lub zgłoszenia reklamacji.

Bardzo ważne jest także odpowiednie dbanie o spodnie. Kieruj się informacją na metce – pierz w odpowiedniej temperaturze, prasuj według wytycznych. Spodnie jeansowe lub bawełniane mogą się kurczyć pod wpływem wysokiej temperatury. Pamiętaj o tym, aby uniknąć problemu!

Czy każde jeansy można rozciągnąć?

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie każde spodnie można rozciągnąć. Istnieją materiały, które po prostu nie są na to podatne. Przykładem mogą być spodnie od garnituru. Jeśli kupisz za mały rozmiar, będą zbyt opięte. Można wówczas zanieść spodnie do krawcowej, aby poszerzyć pas czy nogawki. Nie da się również rozciągnąć spodni ze streczem. Z jeansami można próbować.

Jak rozciągnąć jeansy?

Aby wiedzieć, jak rozciągnąć jeansy, warto na początku uzmysłowić sobie, czym jest jeans. To rodzaj bawełny w połączeniu z elastanem lub poliestrem. Jeansy mogą być mniej lub bardziej rozciągliwe w zależności od procentowej zawartości elastanu w składzie. Im więcej elastanu, tym łatwiej rozciągnąć jeansy. Poliester ma za zadanie utrzymać spodnie jeansowe w odpowiedniej formie. Oznacza to, że dzięki temu wracają do pierwotnej postaci. Spodnie z poliestrem trudniej rozciągnąć.

Jak rozciągnąć spodnie jeansowe?

Najłatwiej jest rozciągnąć jeansy w udach i łydkach ze względu na poziomy splot. Znacznie trudniej jest rozciągnąć spodnie w pasie, jednak można spróbować. Podczas chodzenia w jeansach materiał samoistnie będzie się rozciągać. Jeśli jeansy są jedynie trochę za małe, warto dać im szansę – chodźmy w nich po domu, siadajmy, róbmy przysiady, zginajmy nogi. Gdy poczujemy dyskomfort, zróbmy przerwę.

Sposoby na rozciągnięcie spodni jeansowych

Dobrym sposobem na to, aby rozciągnąć spodnie jeansowe bądź dresowe jest użycie wody. Jak to zrobić w kilku krokach?

  • załóż spodnie, dopnij je w pasie, jeśli możesz,
  • spryskaj wodą miejsca na spodniach, które są za ciasne,
  • rób wykroki, przysiady, podnoś nogi, aby materiał się rozciągnął,
  • zwilż spodnie ponownie i powtórz ćwiczenia.

Po zdjęciu spodni możesz je ponaciągać ręcznie w problematycznych miejscach. Można także nałożyć nogawki na szeroki przedmiot i pozostawić tak na dłuższy czas. Jeansy można także rozciągnąć w praniu ręcznym. Pierzemy spodnie w letniej wodzie, a następnie płuczemy w dużej ilości zimnej wody. Ważne, aby nie wyciskać spodni, lecz mokre powiesić na suszarce, przypinając je szeroko. Niech woda spływa z całej długości nogawki. Pozostawiamy spodnie do wyschnięcia.

Leave A Reply

Navigate