Jak przedłużyć trwałość tatuażu?

Jak przedłużyć trwałość tatuażu? – to pytanie zadaje sobie wielu właścicieli malunków na ciele. Istnieje kilka czynników, które decydują o tym, że tatuaż jest trwały. Poniżej przedstawiam je wszystkie.

Pigment i maszynka

Już na samym etapie tworzenia tatuażu, możemy dowiedzieć się czy będzie on trwały. Jak to? Jak wiadomo, proces tatuowania polega na tym, że tatuator przy pomocy maszynki wbija igłę w naskórek. Może do tego procesu wykorzystywać także inne tradycyjne narzędzia, jak w przypadku handpoke. Ważne jest to, że igła przebija warstwę wierzchnią naskórka, tym samym przedostając się do głębszych warstw skóry.

Proces tatuowania to naruszenie skóry, więc naturalnym jest, że ciało będzie reagowało tak samo, jak w przypadku każdej rany. Produkuje białe krwinki do obrony, gdyż tusz, który przedostaje się pod skórę, jest ciałem obcym, które krwinki chcą usunąć. Nie są one jednak w stanie tego zrobić, gdyż drobinki tuszu są zbyt duże – to dlatego zostaje on pod naszą skórą. Niegdyś próbowano stworzyć tatuaże tymczasowe, które miały znikać w ciągu np. roku. Jest to praktycznie niemożliwe, dlatego tymczasowe tatuaże zmieniały się w te nieestetyczne i wyblakłe.

Pigment pod skórą ma odpowiedni rozmiar, dlatego organizm nie jest w stanie go usunąć. W przypadku, gdy po wykonaniu tatuażu zaobserwujemy, że niektóre fragmenty wymagają poprawki, jest to spowodowane działaniem białych krwinek.

Na trwałość tatuażu będzie mieć wpływ również skład tuszu. Jeśli tusze są wysokiej jakości, zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i trwałość.

Jak przedłużyć trwałość tatuażu

Jak przedłużyć trwałość tatuażu – głębokość nakłucia

Na trwałość tatuażu ma wpływ także głębokość nakłucia. Wiele osób błędnie zakłada, że głębsze wbicie tuszu pod skórę sprawi, że malunek będzie wyraźniejszy i bardziej trwały. Nakłucie musi być IDEALNE. Tylko wtedy tatuaż będzie trwały. Zbyt głębokie nakłucie może doprowadzić do migracji tuszu pod skórą, jego rozlania lub zanikania.

Tatuaż może zniknąć bądź wyblaknąć, gdy skóra stanie się obwisła czy nasze ciało się zmieni. Ważne, by podkreślić, że jeżeli tatuaż został naprawdę dobrze wykonany, żadne poprawki nie będą wymagane. Po latach fragmenty pigmentu mogą zostać usunięte, jednak tatuaż nie zniknie w całości.

Trzeba także pamiętać o codziennej pielęgnacji, nawilżaniu specjalnymi produktami, które zabezpieczają przez blaknięciem.

Leave A Reply

Navigate