Jak przedłużyć opaleniznę? TOP 5 sposobów!

Wraz z końcem lata zastanawiamy się nad tym, jak przedłużyć opaleniznę. Piękna, zdrowa, odpowiednio nawilżona skóra muśnięta słońcem prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym opalenizna zostanie z nami na dłużej!

Jak przedłużyć opaleniznę?

Wiele osób uwielbia się opalać niezależnie od pory roku. Oczywiście należy to robić bezpiecznie i mieć świadomość, że istnieją pewne zagrożenia związane z ekspozycją na słońce. Jeśli zadbamy o filtry przeciwsłoneczne, ograniczymy czas przebywania na słońcu, skutecznie się wygrzejemy, naładujemy baterie i wprawimy się w dobry nastrój.

Kąpiele słoneczne muszą być obarczone niskim ryzykiem. Czas spędzony na słońcu ograniczamy do minimum. Mimo tego z pewnością uda nam się uzyskać piękną i zdrową oliwkową skórę. Jak przedłużyć opaleniznę? Oto sprawdzone wskazówki!

jak przedłużyć opaleniznę

Jak wydłużyć opaleniznę?

Wykonaj peeling przed opalaniem

Aby zachować opaleniznę na dłużej, przed ekspozycją na słońce warto wykonać peeling. Złuszczenie martwego naskórka oraz pozbycie się wszelkich nierówności pozwoli na uzyskanie jednolitej opalenizny. Do wakacyjnej walizki koniecznie spakuj gruboziarnisty peeling lub ulubiony scrub. Skóra potraktowana balsamem nawilżającym po peelingu będzie szybciej się opalać i będzie wyglądać na bardziej promienną.

Odpowiednie nawilżenie

Absolutną podstawą jest regularne nawilżanie. Wybierając balsam, sprawdzajmy jego skład. Odpowiedni będzie m.in. ten z pantenolem lub balsam chłodzący. Pamiętajmy, że nawet krótkotrwałe przebywanie na słońcu powoduje utratę wody i składników mineralnych ze skóry. Po każdym prysznicu sięgajmy po ulubiony, pachnący balsam. W jego składzie warto szukać m.in. witaminy B3 (niacyniamid), która skutecznie naprawia uszkodzenia komórek powstałych na skutek działania promieni słonecznych. Lipidy pozwolą na odbudowę płaszcza lipidowego skóry.

Stosowanie samoopalacza

Obecnie do wyboru mamy całą gamę produktów samoopalających, które nie pozostawiają smug czy nieestetycznych plam. Warto wybierać kosmetyki nowej generacji, które są nie tylko łatwe w aplikacji, pięknie pachną, ale przede wszystkim są skuteczne. Osoby początkujące często decydują się na samoopalacze w sprayu, które łatwiej nakładać niż produkty w kremie. Dzięki nim skutecznie przedłużymy opaleniznę. Lżejszą wersją są balsamy brązujące. Można je dopasować do posiadanej karnacji.

jak przedłużyć opaleniznę

Sposoby na przedłużenie opalenizny

Odpowiednia dieta

Jak przedłużyć opaleniznę? Stosując odpowiednią dietę! Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Aby cieszyć się brązową skórą na dłużej, trzeba działać od środka. Do diety wprowadźmy produkty bogate w antyoksydanty, beta karoten, witaminę A. Warto spożywać marchewkę (lub sok z marchewki), pomidory, morele, melony. Złoty odcień nadadzą skórze również suplementy diety. Wybierajmy te z karotenoidami.

Solarium

Nie zaleca się regularnego korzystania z solarium z uwagi na szkodliwe promieniowanie. Można jednak wybrać się na solarium raz na jakiś czas, aby podtrzymać opaleniznę. Traktujmy to jednak jako ostateczność, gdyż podobny efekt osiągniemy za pomocą samoopalaczy – za to bez uszczerbku na zdrowiu!

Leave A Reply

Navigate