Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

Zastanawiasz się nad tym, jak dobrać strój kąpielowy do figury? Przedstawiam sprawdzone porady, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiedni kostium kąpielowy do typu sylwetki. Odpowiednio dopasowany strój kąpielowy podkreśli Twoje zalety, a ukryje ewentualne mankamenty sylwetki, dlatego poświęć czas na jego wybór!

Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

Jak dobrać strój kąpielowy do figury
Pinterest

Kupowanie stroju kąpielowego dla wielu kobiet bywa jednym z najgorszych zadań. Nic w tym dziwnego, jeśli nie masz pewności, jaki kostium pasuje do Twojego ciała, możesz popełnić nie lada wpadkę. Kluczowe jest poznanie własnej sylwetki. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru mnóstwo typów strojów kąpielowych, dlatego jeśli poszukujesz nowego, przeczytaj poniższe wskazówki.

Kostium kąpielowy a typ sylwetki

Sylwetkom z pewnością poświęcę osobny wpis, jednak na typ etapie, wystarczy Ci poniższa wiedza. Istnieje siedem głównych typów sylwetki kobiecej: prosty, gruszka, łyżka, klepsydra, odwrócony trójkąt, owal i diament.

  • prosta sylwetka – Twoje biodra i biust mają tę samą szerokość, talia jest nieco węższa. Idealnym strojem kąpielowym dla Ciebie będzie ten w odważne wzory lub wycięcia, dzięki, którym stworzysz iluzję optyczną.
  • gruszka – Twoje biodra są większe niż biust, a talia przesuwa się w kierunku Twoich bioder w sposób stopniowy. Wybieraj stroje, które odciągną uwagę od górnych części ciała, koncentrując się na ramionach i obojczykach, np. bikini z majtkami z wysokim stanem.
  • typ łyżki – Twoje biodra są szersze niż biust, a talia mniejsza od biustu. Idealne dla Ciebie będą jednoczęściowe kostiumy kąpielowe.
  • typ klepsydry – Twoja sylwetka przypomina figurę Marilyn Monroe (gratulacje, farciaro!). Biust i biodra mają jednakową szerokość, podczas gdy talia jest wyraźnie zarysowana. Świetnym wyborem będą majtki z wysokim stanem i klasyczna góra od bikini.
  • odwrócony trójkąt – masz duży biust, wąskie biodra i talię. Idealnym kostiumem dla Ciebie będzie bikini z klasycznym dołem i górą przypominającą crop top (halter top).
  • owal – Twoja talia jest szersza niż biust i biodra, a biodra są wąskie w porównaniu do Twoich ramion. Wybieraj tankini, które podkreśli Twoją talię.
  • romb – podobny do owalnego typu sylwetki, jednak to ramiona są wąskie w porównaniu do bioder. Wybieraj bikini z frędzlami, falbanami lub innymi ozdobami.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak dobrać strój kąpielowy do figury. Każda z nas jest piękna, należy tylko umiejętnie podkreślać nasze atuty przy umiejętnym ukrywaniu wad. Sylwetka musi mieć odpowiednie proporcje, a dopasowany kostium kąpielowy z pewnością je nada.

Jak dobrać strój kąpielowy do figury
Pinterest

 

 

Leave A Reply

Navigate