Jak dbać o tatuaż podczas upalnych dni?

Jak dbać o tatuaż podczas upalnych dni? Lato to czas, w którym szczególnie musimy zadbać o nasze obrazki na ciele. Ochrona przed słońcem jest kluczowa, by tatuaże nie wyblakły i przez długi czas były naszą ozdobą. To właśnie podczas ciepłych dni najczęściej pokazujemy nasze tatuaże i wystawiamy je na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Czego należy unikać, a o co koniecznie zadbać podczas lata?

Jak dbać o tatuaż podczas upalnych dni?

Nawilżanie skóry

O odpowiednie nawilżenie skóry dbamy co prawda cały rok, jednak latem warto wybrać intensywnie nawilżające kosmetyki. Jeśli skóra jest sucha, tatuaż wygląda jak wyblakły, a co więcej – skóra może zacząć pękać. Koniecznie stosuj balsam minimum rano i wieczorem. Nawilżanie zaczyna się także od wewnątrz, więc pamiętaj o piciu wody – ok. 2 litry dziennie to optymalna ilość.

Promieniowanie UV

Idealnym wyborem jest zakrywanie tatuażu ubraniem, np. z naturalnych tkanin, jak len. Podczas wakacji trudno jednak o to zadbać, w końcu jeździmy nad morze czy jeziora i chcemy się opalić. Należy wtedy pamiętać o kosmetykach SPF 50. To odpowiednia ochrona dla tatuaży. Koniecznie jednak trzeba sprawdzić etykietę, by po wskazanym czasie, ponownie zaaplikować kosmetyk.

Tatuaż a dieta

Odpowiednio dopasowane produkty wspomogą Twoją skórę w lecie. Co zatem należy spożywać? Postaw na ziemniaki, pomidory, paprykę czy owoce, które składają się w większości z wody, jak melon lub arbuz.

Co ze świeżym tatuażem?

Świeże tatuaże bezwzględnie należy chronić przed słońcem. Tatuaż goi się ok. 3 tygodnie i w tym okresie unikaj szkodliwego działania promieni słonecznych, basenów, zbiorników wodnych, gdyż może to grozić infekcją. Tutaj nie ma wyjątków od reguły, dlatego warto robić tatuaże w chłodniejsze pory roku.

 

 

Leave A Reply

Navigate