Jak dbać o tatuaż latem?

Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o tatuaż latem, jesteś w dobrych rękach :). Lato to czas, w którym musimy poświęcić swoim ozdobom szczególną uwagę i zadbać o ich nawilżenie i ochronę. Na rynku istnieje wiele kosmetyków do tatuażu, jednak sama pielęgnacja to nie wszystko. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci cieszyć się nieblaknącą ozdobą przez lata.

Jak dbać o tatuaż latem?

To właśnie podczas ciepłych dni najczęściej pokazujemy nasze tatuaże. Odsłaniamy więcej ciała, a tym samym, dłużej wystawiamy tatuaż na intensywne światło. Warto pamiętać, że promienie słoneczne sprawiają, że tatuaż blaknie, a tego żaden właściciel dziary nie chce. Jak temu zapobiec?

Nawilżanie skóry

O nawilżaniu skóry trzeba w zasadzie pamiętać przez cały rok. Jeśli jest sucha, tatuaż wygląda jak wyblakły, skóra może zacząć łuszczyć się i pękać. Do wygojonych już tatuaży stosuję balsamy nawilżające, np. Nivea czy Eveline, 100% aloes bądź Reprintic. Wszystkie mogę polecić.

Odpowiednia ilość płynów

O nawilżenie skóry należy także zadbać od środka. Picie odpowiedniej ilości wody jest podstawą. Pamiętaj o piciu ok. 2 litrów wody dziennie, no chyba, że trenujesz, to wtedy – wiadomo – więcej.

Chroń tatuaż przed promieniowaniem UV

Idealnym wyjściem jest zakrywanie tatuażu nawet na plaży, np. zakładając lnianą koszulę. Oczywiście jest to trudne, bo latem często wybieramy się nad wodę i zakładamy kostium kąpielowy. W tym przypadku z pomocą przychodzą kosmetyki SPF 50. Koniecznie sprawdź etykietę i dowiedz się, jak długie mają działanie, by w razie potrzeby, zaaplikować je ponownie.

Jak dbać o tatuaż latem

Kremy przeciwsłoneczne

Kremy dobieramy do swojej karnacji oraz czasu przebywania na słońcu. Jasna karnacja potrzebuje wyższego filtra, ciemniejsza, niższego. Do tatuaży zawsze stosuję filtr SPF 50.

Odpowiednia dieta

Warto spożywać produkty, które wspomogą Twoją skórę w lecie. Należą do nich pomidory, ziemniaki, papryka, owoce składające się w większości z wody, jak arbuz czy melon.

Lato a świeży tatuaż

Robienie tatuażu latem nie jest dobrym pomysłem, jeśli jednak masz świeżą dziarę, koniecznie chroń ją przed słońcem. I tu nie ma zmiłuj. Unikaj basenów, bo może skończyć się to infekcją. Daj czas ozdobie na wygojenie się – ok. 3 tygodnie.

Jak dbać o tatuaż latem

Leave A Reply

Navigate