Jak być Paryżanką w Polsce?

Lubisz książki o modzie i stylu? Pojawiła się kolejna pozycja, którą koniecznie trzeba przeczytać. Jak być Paryżanką w Polsce to książka autorstwa Natalii Hołowni. Natalia (redaktor prowadząca serwisu gala.pl) studiowała języki obce we Francji i – jak sama przyznaje – Francuzki znacząco wpłynęły na jej gust. Z jej książki dowiecie się m.in. dlaczego potargana fryzura jest najseksowniejsza, presja perfekcyjności nie jest niczym dobrym i czemu każda z nas powinna mieć czerwoną szminkę.

Jak być Paryżanką w Polsce?

Sama autorka przekonuje, że bycie Paryżanką w Polsce nie jest trudne. Jak być Paryżanką w Polsce to nie kolejny poradnik, jakich jest tysiące. Sugestie Paryżanek Natalia przetestowała na sobie. Książka jest zbiorem wniosków, które warto wcielić w życie, by nie gonić za utartymi schematami, presją bycia perfekcyjną. Paryżanki robią wszystko, by nie być modne, a jednak trudno znaleźć bardziej stylowe, eleganckie kobiety z klasą. Poznasz również “paryskie” miejsca w Polsce, które warto odwiedzić oraz Polki, które mają w sobie “to coś”.

Ikony stylu

Początkowo poznasz sylwetki kobiet paryskiego stylu, które mają wrodzony dar, wyczucie smaku. Są to m.in. Coco Chanel, Brigitte Bardot, Catherine Denevue, Jane Birkin, Julia Restoin Roitfeld, Garance Dore, Lily Rose-Depp. Dlaczego właśnie od nich autorka zaczyna książkę i co mają w sobie niezwykłego? Koniecznie zajrzyj do lektury.

Paryska nonszalancja

Czego wystrzegają się Francuzki? Zbytniego strojenia się. Przed tym przestrzegała sama Coco Chanel. Jej zdaniem ma to niewiele wspólnego z prawdziwą elegancją. Paryżanki są wierne tej zasadzie. Autorka wyjaśnia dlaczego najbardziej pożądaną fryzurą jest ta, która wygląda jakbyśmy dopiero wstały z łóżka. Dowiesz się także, dlaczego Paryżanki nie noszą beretów.

Czerwona szminka

Francuzki są oszczędne jeśli chodzi o makijaż, nie zapominają jednak o czerwonej szmince. Ważne jest, by znaleźć odcień odpowiedni dla siebie. Szminkę wklepujemy w usta opuszkami palców – nie korzystamy z aplikatora. Usta mają być nieperfekcyjne, muśnięte jakby od niechcenia. Jak przekonuje Natalia Hołownia – czerwoną szminkę nosimy niezależnie od wieku, typu urody, rodzaju fryzury czy koloru włosów.

Plaga sztucznych rzęs

Jak być Paryżanką w Polsce
Empik

Autorka pisze o tym, że Polskę ogarnęła plaga sztucznych rzęs. Paryżanki nigdy nie pozwoliłyby sobie na coś takiego. Dla nich kluczowa jest naturalność. Do makijażu oczu stosują najczęściej wyłącznie tusz do rzęs. Przywołuje także przykład top modelki – Magdaleny Frąckowiak, która całkowicie zrezygnowała z malowania rzęs. Francuzki nie lubią sztuczności i to w każdym aspekcie. Nie zobaczysz ich ze sztucznymi paznokciami, doczepionymi rzęsami czy przedłużanymi włosami. Podobnie jest z opalenizną – Paryżanki unikają słońca. Rezygnują też z siłowni na rzecz salsy, jogi czy tańca afrykańskiego. Natalia opowiada, że nie wie nawet, jak wygląda francuska siłownia. Na zajęcia fitness Paryżanki upinają niedbałe koczki, zakładają powyciągane podkoszulki i spodnie typu alladynki. Nie zobaczymy tam strojów, jakie nosi się w siłowniach w Polsce – zero opinających legginsów i sportowych topów odsłaniających brzuch.

Must have Paryżanki

Natalia Hołownia prezentuje również must have, czyli co powinno się znaleźć w szafie każdej kobiety, która ceni sobie paryski styl. Nie metki świadczą o dobrym guście – wręcz świecenie logo jest zakazane. Co powinnyśmy kupić? M.in. białą koszulę, kaszmirowy sweter czy małą czarną. A o tym dlaczego to obowiązkowe, dowiecie się z książki Jak być Paryżanką w Polsce.

 

Leave A Reply

Navigate