Ile Polacy wydają na kosmetyki?

Jednym z ciekawszych zagadnień dotyczących wydatków statystycznego Polaka, są kwoty wydawane przez niego na kosmetyki. Biorąc pod uwagę dużą ilość drogerii, stoisk kosmetycznych w sklepach wielkopowierzchniowych, a w końcu sklepy internetowe z kosmetykami, odpowiedź na to pytanie może dać ogólny obraz zamożności naszego narodu. Wyniki dotychczasowych badań przynoszą dość precyzyjną odpowiedź na to pytanie. Średnia wysokość miesięcznych wydatków na kosmetyki wynosi 100 złotych. Więcej na kosmetyki wydają panie, co raczej nie powinno dziwić.

Na jakie kosmetyki wydajemy najwięcej pieniędzy?

Do najdroższych z kupowanych kosmetyków zaliczają się te do pielęgnacji twarzy. Można powiedzieć, że jest ona naszą wizytówką, dlatego raczej nie szczędzimy pieniędzy na produkty, które mają zapewnić młody i zdrowy wygląd cery, pomóc w korekcji zmarszczek lub wspomóc walkę z ewentualnymi niedoskonałościami skóry. Średnio miesięcznie na kosmetyki do twarzy wydajemy od 40 do 80 złotych. W głównej mierze są to kremy, a także peelingi, toniki i kosmetyki do makijażu. Ciekawym może być fakt, że panowie równie chętnie kupują kosmetyki do twarzy, choć w ich przypadku są to pianki do golenia, wody po goleniu, a także kremy rewitalizujące. Następne w kolejności po kosmetykach do twarzy znajdują się szampony. Troska o swoje włosy wymaga tego, aby zapewnić im jak najlepsze odżywianie i ochronę. Pomagają w tym często profesjonalne kosmetyki, zaliczane do grupy leczniczych –np. do walki z łupieżem. Ich cena nie należy do najniższych, dlatego średnio miesięczne wydatki na szampony to od 20 do nawet 50 złotych.

Czym się kierujemy kupując kosmetyki?

Decydującym dla większości konsumentów kryterium zakupu jest cena. Większość z nas ocenia kosmetyki przez pryzmat tego, ile kosztują niż rzeczywistego składu. Niestety nie jest to dobra metoda. Dlaczego? Ponieważ nie zawsze to co najdroższe okazuje się najlepsze. W przypadku wielu produktów znanych z reklam, ich skład okazuje się gorszy niż skład alternatywnych kosmetyków, nie mających tak silnego wsparcia reklamowego. Dlatego dobrze jest zmienić swoje nawyki zakupowe i przy okazji kolejnych zakupów kosmetyków, wczytać się w ich etykietę. Wybierając produkt z jak najmniejszą zawartością składników syntetycznych, wyświadczamy swojemu ciału wielką przysługę. Dbamy w ten sposób również o środowisko, a także unikamy ryzyka pojawienia się alergii.

Skąd wziąć pieniądze na droższe kosmetyki

Kupowanie kosmetyków może być przyjemnością, ale również wyzwaniem dla naszego portfela. Jak sfinansować zakup oryginalnych perfum lub naturalnych kosmetyków, droższych niż te, które do tej pory stosowaliśmy? Możliwości jest kilka. Zwiększenie dochodów, a kiedy nie wchodzi to w grę, to np. szybki kredyt online. Kwota kilkuset złotych lub kilku tysięcy pokryje nawet roczne wydatki na kosmetyki, a i może coś jeszcze zostać do wydania na inny cel. jak otrzymać szybki kredyt przez internet? To nic trudnego – wystarczy wypełnić formularz na stronie firmy pożyczkowej, wysłać go online i oczekiwać na decyzję finansową. W większości przypadków będzie ona znana tego samego lub następnego dnia roboczego.

Leave A Reply

Navigate