Gatsbying – nowy trend w randkowaniu

Jest mnóstwo dziwnych trendów w randkowaniu. Gatsbying jest jednym z tych, które prędzej znienawidzisz niż pokochasz. Na czym polega?

Choć wszyscy z pewnością uznamy, że świat mediów społecznościowych jest wspaniały, ma swoje minusy. Jednym z nich jest to, że jeśli przestaniesz rozmawiać z kimś w mediach społecznościowych, szybko przestaniesz dla tego kogoś istnieć.

Wspominam o tym dlatego, że Gatsbying jest mocno związany ze światem social media.

Czym jest Gatsbying?

Wyjaśnię na przykładzie. Masz sympatię, którą naprawdę lubisz. Chcesz, by ta sympatia wiedziała, co czujesz. Jednocześnie nie wiesz, czy chcesz, by naprawdę wiedziała co czujesz, dopóki nie dowiesz się, czy druga strona jest zainteresowana. Ech…

Kluczem w tej sytuacji jest sprawienie, by Twój crush Cię zauważył, a potem czekasz na jego reakcję. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest opublikowanie wideo na Instagramie lub Snapchacie, by przyciągnąć jego uwagę.

Nie jest to w zasadzie niczym nowym – każdy z nas to robił. Kiedyś wykorzystywaliśmy do tego opisy na Gadu-Gadu, potem statusy na Facebooku.

W każdym razie, publikowanie story w mediach społecznościowych, by uchwycić czyjąś uwagę, nazywa się Gatsbying.

Skąd się wzięła nazwa? Wystarczy pomyśleć, co zrobił Jay Gatsby w filmie “The Great Gatsby”. Niestety, w tamtych czasach nikt nie miał dostępu do Instagrama czy Snapchata, ale zamiast tego, Gatsby poświęcił swój czas na organizowanie skomplikowanych imprez, by Daisy go dostrzegła.

gatsbying

Leave A Reply

Navigate