Garaż blaszany czy drewniany?

Wiele osób staje przed dylematem: garaż blaszany czy drewniany? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy i sprawdzą się w różnych przypadkach. To dlatego warto poznać wszelkie informacje dotyczące rodzajów garaży, aby świadomie dokonać wyboru.

Wiata garażowa czy tradycyjny garaż?

Wiaty garażowe cieszą się rosnącą popularnością. Przede wszystkim wiata ma lżejszą konstrukcję, jest znacznie tańsza niż garaż, a spełnia stuprocentowo swoje funkcje. Jeśli mamy do dyspozycji mniejszy budżet, bez wątpienia warto postawić na wiatę. Oszczędzamy na zakupie surowca i kosztach budowy.

Garaże drewniane – zalety i wady

Jeśli decydujemy się na wiatę zamiast garażu, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Niektóre osoby decydują się na garaże drewniane. Koszt budowy jest stosunkowo niewielki, a sam garaż można postawić w kilka dni. Plusem jest dodatkowo trwałość konstrukcji. Drewno powinno być klejone i odpowiednio zaimpregnowane, aby było odporne na warunki atmosferyczne i trwałe.

Drewno posiada również właściwości izolacyjne. Drewniane wiaty będą chronić samochód przed śniegiem, szronem, a latem przed przegrzaniem. Nie będziemy musieli czyścić codziennie szyb i karoserii. Minusem wyboru wiaty z drewna jest to, że trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji, wybierając odpowiednie środki ochronne.

Garaż z blachy i jego zalety

Garaże blaszane cieszą się sporym zainteresowaniem. I nie ma się czemu dziwić, bowiem to rozwiązanie ma naprawdę całe mnóstwo zalet. Blaszak jest dużo bardziej korzystny finansowo. Wiąże się z wydatkiem ok. 1500 złotych. Niektórzy mogą narzekać na walory estetyczne garaży blaszanych, ale w prosty sposób można je poprawić. Surowa wiata pasuje także w zasadzie do każdego budynku. Garaże z blachy mogą być wykończone np. ozdobną płytą akrylową lub być drewnopodobne.

Ogromną zaletą garażu blaszanego jest to, że nie trzeba ubiegać się o uzyskanie pozwolenia na budowę, jeśli stawiamy go jako konstrukcję tymczasową. To spory atut, a my oszczędzamy czas na załatwianie formalności. Garaż blaszany nie może przekroczyć wówczas 50 m kw. Oferta garaży blaszanych jest naprawdę szeroka, więc bez trudu można kupić blaszak dopasowany do potrzeb.

Leave A Reply

Navigate