Fryzury dopasowane do gęstości włosów

Dobór fryzury może okazać się sporym wyzwaniem. Nie każdy potrafi określić, jaki kształt włosów oraz styl cięcia jest odpowiedni do naszego kształtu twarzy. Aby dobrać jak najlepszą opcję, warto odwiedzić stylistę fryzur, który przeanalizuję strukturę naszego włosa i stwierdzi, jakie wystopniowanie włosów, będzie najlepiej z nami współgrać. W zależności, czy to włosy cienkie, czy włosy gęste, stylizacje będą się różnić, a cieniowania włosów pod odpowiednim kątem pozwolą na zwiększenie objętości.

  • Cieniowanie włosów długich – jak cieniować włosy 
  • Czy każdemu pasują wycieniowane włosy – fryzura dobrana w zależności od rodzaju włosów

Cieniowanie włosów długich – jak cieniować włosy 

Dla wszystkich osób, które posiadają gęste i grube włosy, doskonałym rozwiązaniem będzie cieniowanie długich włosów, dzięki czemu uzyskamy lekkość i sprężystość. Poprzez zmniejszenie objętości, włos uniesie się u nasady, niwelując efekt ciężkiego oklapnięcia. Taki zabieg pozwoli poczuć odczuwalną różnicę na głowie w ilości ciężaru, jaki do tej pory mieliśmy, wcale nie zmniejszając widocznie ich gęstości. 

W przypadku cienkich włosów, które pozbawione są blasku, warto zwrócić uwagę na konkretne cięcia i wystopniowanie włosów, które spowoduje, że wizualnie będzie ich więcej. Jedną z propozycji jest klasyczny bob, który możemy dowolnie modyfikować, nadając mu prosty kształt lub lekkie i modne fale. Cieniowanie włosów krótkich, w tym grzywki i krótkie cięcie zwane pixy cut, sprawdzi się doskonale dla zwolenniczek krótkich fryzur podkreślających urodę, natomiast cieniowanie włosów do ramion lub wybór asymetrycznego boba, będzie idealny dla zwiększenia objętości włosów o średniej grubości. 

Czy każdemu pasują wycieniowane włosy – fryzura dobrana w zależności od rodzaju włosów

Niejednokrotnie robiąc makijaż, zmieniamy kształt swojej twarzy, wyostrzając jej rysy, podobny efekt możemy uzyskać, dobierając odpowiednie cięcie, nadając włosom objętości, związując włosy gumką lub posiadając cieniowane włosy, które lepiej się układają. Dopasowana fryzura do kształtu twarzy może ją optycznie zmniejszyć, wyszczuplić lub nadać wyrazistości, na drugim miejscu znajduje się koloryzacja, która również musi być dobrana do karnacji oraz odcieniu oczu, tak aby tworzyła z nami spójną całość. 

Aby określić nasz typ twarzy i stwierdzić, czy jest owalna, kwadratowa czy prostokątna, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie sobie zdjęcia, w tym celu rozczesz włosy i zwiąż je, a następnie przeanalizuj wykonaną fotografię, określając widoczne kształty. Dobierając cięcie, należy skupić się na podkreśleniu najmocniejszych cech wyglądu, maskując mankamenty.

Leave A Reply

Navigate