Epilacja laserowa – dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

Epilacja laserowa to zabieg, którego celem jest usunięcie włosów z danej partii ciała. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, jest coraz częściej wybierany zamiast depilacji. Pozwala osiągnąć trwałe i jak najbardziej zadowalające efekty. Jakie są największe zalety epilacji laserowej i dlaczego warto się na nią zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Spis treści:

  • Skuteczność epilacji laserowej
  • Oszczędność czasu i wygoda dzięki zabiegu epilacji
  • Bezpieczeństwo zabiegu epilacji laserowej

Skuteczność epilacji laserowej

Największą zaletą tego zabiegu jest skuteczność. Epilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje – polega na laserowym usunięciu włosów. Dzięki temu, że zniszczona zostaje żywa część włosa, czyli mieszek wraz z macierzą – efekt jest długotrwały, a po określonej liczbie zabiegów – trwały. 

Efektywność zabiegu epilacji laserowej uwarunkowana jest przede wszystkim karnacją skóry i kolorem owłosienia, jednak bez wątpienia przynosi trwalsze efekty niż depilacja. Laser jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się owłosienia. Już po pierwszym zabiegu epilacja laserowa przynosi zauważalne rezultaty, po kilku tygodniach włosy wypadają, a następnie wolno odrastają włosy delikatniejsze i zdecydowanie mniej kujące. Efekty epilacji laserowej są naprawdę zadowalające. 

Oszczędność czasu i wygoda dzięki zabiegu epilacji

Z racji tego, że zabieg epilacji usuwa jedynie te włosy, które w danym momencie są w fazie wzrostu, jeden zabieg nie wystarczy by na zawsze pozbyć się owłosienia. Jeśli jednak będziemy podejmować się zabiegu epilacji regularnie, bez wątpienia zauważymy, ile zaoszczędziliśmy czasu.

Epilacja laserowa to także wygoda! Żadna kobieta nie przepada za goleniem nóg czy okolic bikini maszynką. Wymaga to czasu i nierzadko również dokładności czy cierpliwości. Niewiele tak naprawdę trzeba, by się zaciąć. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc pozostawienie tego zadania specjalistom, którzy zrobią to skutecznie, a w dalszej perspektywie – pozwolą nam zaoszczędzić czas i wyrzucić jednorazowe maszynki do kosza. Epilacja laserowa to zabieg niosący za sobą same korzyści. Aby uzyskać trwałe efekty, zwykle wystarczy wykonać od 3 do 6 zabiegów epilacji laserowej. Nie jest to wcale dużo. 

Bezpieczeństwo zabiegu epilacji laserowej

Choć stopień odczuwania bólu u każdego człowieka jest inny, dla większości osób epilacja laserowa nie jest bolesna, przynosi co najwyżej uczucie pieczenia czy szczypania, które ponadto bardzo szybko znika. Nie ma więc powodu, dla którego można by się tego zabiegu bać czy źle go wspominać. Oczywiście osoby które są wrażliwe na tego typu sytuacje dla pewności i spokoju zawsze mogą zdecydować się na znieczulenie. 

Oprócz tego, że epilacja jest praktycznie bezbolesna, jest również bezpieczna. Goleniu poszczególnych miejsc ciała w zaciszu domowym nie zawsze towarzyszy cierpliwość, często robimy to na szybko i niedokładnie ponieważ się spieszymy. To często popełniany błąd który prowadzi chociażby do zacięć. Nierzadko w pośpiechu również nie stosujemy się do zasad higieny – wybieramy opcję golenia “na sucho” czy nie opłukujemy maszynki, korzystamy z jednej przez bardzo długi czas. Epilacja laserowa bikini, jak i innych miejsc to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności, pod warunkiem, że zabieg zostanie przeprowadzony przez profesjonalistę. Z tego też powodu ważne jest, by znaleźć odpowiednią klinikę, co do której rzetelności będziemy po prostu pewni. Znaczenie ma bowiem doświadczenie, umiejętności personelu, a także odpowiedni sprzęt, jak np. w Klinice Miracki Warszawa.


Leave A Reply

Navigate