Jak wybrać dom na sprzedaż?

Wybór odpowiedniego domu bywa niezwykle skomplikowaną sprawą. Bardzo często wybieramy bowiem miejsce do życia, w którym zostaniemy już na stałe. Ciekawą propozycją są nowoczesne domki szeregowe w Rudzie Śląskiej. Tzw. szeregówki to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą mieszkać w mieszkaniach, a jednocześnie nie stać ich na kupno ogromnego domu lub nie chcą mieć aż tak ogromnej przestrzeni do dyspozycji. Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając dom na sprzedaż?

Jak kupić dom?

Jeśli wybraliśmy kilka domów, które chcemy obejrzeć, należy dopytać, czy właściciel może nam pokazać kilka dokumentów. W przyszłości możemy potrzebować dokumentów związanych z budową domu, m.in. pozwolenie na budowę, projekt budowlany, dziennik budowy, protokół odbioru nieruchomości. Trzeba posiadać je tak długo, jak długo istnieje sam budynek. Konieczne są również umowy z firmami, które dostarczają media do naszego przyszłego domu oraz rachunki, które potwierdzają, że sprzedający nie zalega z podatkiem od domu, podatkiem dochodowym, podatkiem od spadków i darowizn.

Podpisanie umowy przedwstępnej oraz umowy kupna-sprzedaży

Jeśli chcemy mieć pewność, że sprzedający nie sprzeda domu komuś innemu, zanim my zdobędziemy kredyt, należy podpisać umowę przedwstępną. Można ją podpisać u notariusza, ale nie jest to konieczne. W umowie przedwstępnej powinny się znaleźć dane kupującego, sprzedającego, dokładny opis nieruchomości, termin sprzedaży, cena nieruchomości oraz wysokość zadatku. Kluczowym elementem transakcji jest umowa kupna-sprzedaży. Umowa, która nie jest aktem notarialnym, jest nieważna.

Domki szeregowe w Rudzie Śląskiej

Jeśli poszukujesz nowoczesnego domu wolnostojącego na Śląsku, warto sprawdzić Osiedle Sielanka. To znacznie więcej niż standardowe projekty deweloperskie. Ogromnym atutem domu w tym rejonie jest sielankowy zakątek niedaleko miejscowości Ruda Śląska. Nowoczesny budynek mieszkalny jest postawiony na wyjątkowym osiedlu. Całość została dopracowana w każdym calu. Domki są świetne dla par, rodzin. Mieszkanie w tym miejscu zapewnia dogodny dojazd do okolicznych miejscowości. Jednocześnie możemy się cieszyć relaksem z dala od miejskiego zgiełku. Domki są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

Leave A Reply

Navigate