Dlaczego warto wybrać grzejnik elektryczny z termostatem?

System grzewczy jest jedną z najważniejszych instalacji w budynku. O ile latem nie jest konieczne ogrzewanie pomieszczeń, o tyle zimą ciężko jest sobie wyobrazić panujący chłód we wnętrzach. Doskonałym rozwiązaniem dla tradycyjnych kaloryferów wypełnionych wodą może być grzejnik elektryczny z termostatem. Dedykowany jest wszystkim, którym zależy na szybkim i bezproblemowym ogrzaniu pomieszczeń.


Atuty ogrzewania na prąd

Elektryczne ogrzewanie stworzone zostało z myślą nie tylko o ludziach, ale również środowisku. Urządzenie wypełnione jest olejowym wkładem, który znacznie szybciej się nagrzewa oraz zdecydowanie wolniej oddaje ciepło – w porównaniu do kaloryferów, jakie znamy. Ekologiczny charakter wiąże się zatem bezpośrednio z ekonomicznym rozwiązaniem, bowiem decydując się na grzejnik elektryczny z termostatem otrzymujemy urządzenie oszczędne.

Ogrzewanie na prąd nie wysusza powietrza oraz nie spala kurzu, jest zatem doskonałą opcją dla alergików, osób chorych oraz starszych. W zależności od preferencji zdecydować się można na grzejnik sterowany analogowo bądź cyfrowo. Pierwszy z nich polecany jest szczególnie osobom starszym bądź takim, które nie wymagają od urządzenia funkcji typowo rodzicielskich. Grzejnik analogowy wyposażony jest w pracę manualną, przełącznik trybu komfort/redukcja, programator tygodniowy, funkcję wykrywania otwartego okna czy adaptacyjny start.

Grzejnik przyjazny dzieciom

Urządzenie sterowane cyfrowo posiada natomiast wszystkie powyższe cechy oraz kilka dodatkowych:

  • Funkcje TURBO – umożliwiającą szybkie nagrzanie temperatury w pomieszczeniu. Jest to szczególnie przydatna opcja np. podczas przygotowywania kąpieli dziecka, bowiem łazienka w kilka minut wypełnia się ciepłym powietrzem.
  • Funkcja NIGHT – pozwala na obniżenie temperatury w pomieszczeniu nocą. Powietrze nieco chłodniejszą znacznie lepiej wpływa na komfort oraz wygodę naszego snu.
  • Funkcja CHILD oraz ograniczenie powierzchni temperatury grzejnika – opcje te uniemożliwiają oparzenie się powierzchnią grzejnika. Świeżo upieczeni rodzice doskonale wiedzą, jak trudno jest upilnować małe dzieci. W przypadku dotknięcia powierzchni urządzenia, dziecko nie poniesie żadnej szkody.

Grzejniki ścienne elektryczne zajmują niewiele miejsca – bez problemu można je zatem umieść w każdym pomieszczeniu. Posiadają wysoki stopień szczelności, który pozwala na zastosowanie kaloryfera w łazience. Jest on bowiem odporny na działanie pary wodnej, wilgoci oraz wody. Kompaktowy kształt i mobilność sprawiają, iż grzejnik zabrać można na wakacyjny wyjazd.

Leave A Reply

Navigate