Dewy skin: jak uzyskać efekt mokrej skóry?

Dewy skin, czyli efekt mokrej skóry to makijaż na lato 2020, o który na forach urodowych dziewczyny pytają najczęściej. Jak go zrobić? Po jakie kosmetyki sięgnąć? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Efekt wow gwarantowany!

Czym jest dewy skin?

Dewy skin to efekt mokrej skóry. Jest absolutnym makijażowym hitem na lato 2020! Dzięki niemu cera wygląda promiennie, młodzieńczo i świeżo. Gdy na zewnątrz temperatury przekraczają 20 stopni Celsjusza, warto postawić na naturalność. Dewy skin to makijaż, który nie obciąża skóry. Opiera się na niewielkiej liczbie produktów o lekkiej konsystencji. Warto jednak pamiętać, że podstawą każdego makijażu jest zadbana cera. To dlatego rozpoczynamy od pielęgnacji!

Jak uzyskać efekt mokrej skóry?

Efekt dewy skin najlepiej będzie wyglądać na gładkiej skórze bez niedoskonałości. Wszystko ze względu na użycie rozświetlacza, który uwypukla krostki. Pamiętajmy o nawilżeniu cery, jej oczyszczeniu i złuszczeniu martwego naskórka.

W kosmetyczce powinny znaleźć się: krem nawilżający, tonik rozświetlający oraz peeling do twarzy. Zaczynamy od kremu nawilżającego, który powinien stać się podstawą pielęgnacyjnej rutyny. Oczywiście kosmetyk dobieramy odpowiednio do typu cery – to bardzo ważne szczególnie wtedy, gdy borykamy się z AZS. Dobrym wyborem będzie również rozświetlający krem do twarzy, który zapewnia efekt glow, czyli naturalny blask. Jeśli nasza skóra wymaga dodatkowego wsparcia, można użyć maseczek. Bardzo ważne jest regularne złuszczanie naskórka za pomocą peelingu mechanicznego lub enzymatycznego.

dewy skin
SHESAID

Makijażowe triki – efekt dewy skin

Jeśli mamy zadbaną, odpowiednio przygotowaną skórę, można przejść do makijażu. Najpopularniejsze makeup artist podzieliły się swoimi trikami. Aby uzyskać efekt dewy skin, czyli mokrej skóry, warto sięgnąć po lekki krem BB. Pozwala on skórze oddychać, a jednocześnie pięknie wyrównuje koloryt. Alternatywą będzie lekki podkład rozświetlający. Bardzo ważne jest to, aby kosmetyk wtapiał się w skórę i nie powodował efektu maski.

Internautki często wybierają podkład, który mieszają z rozświetlaczem w płynie. Można także wybrać sam rozświetlacz w kremie, który pozwoli na uzyskanie efektu tafli. Rozświetlacz nakładamy na kości policzkowe, łuk kupidyna i brodę. Można także nałożyć odrobinę na czubek nosa i pod łuki brwiowe. To w zasadzie tyle! Dewy skin sprawi, że będziemy wyglądać jak podczas urlopu nad morzem – naturalnie i pięknie.

dewy skin
dermstore

obrazek w nagłówku: lookfantastic.com

Leave A Reply

Navigate