Dbanie o tatuaż podczas snu – jak to zrobić?

Istnieje wiele wskazówek dotyczących tego, jak dbać o świeży tatuaż czy jak dbać o tatuaż latem. Okazuje się, że jest także możliwe dbanie o tatuaż podczas snu. Warto pamiętać o tym, że tatuaż to ozdoba, która wymaga szczególnej troski – przede wszystkim przez pierwszych kilka dni po wykonaniu. Jeśli (podobnie, jak ja) obawiacie się o świeżą ozdobę podczas snu, mam kilka wskazówek, co z tym zrobić.

Dbanie o tatuaż podczas snu – praktyczne wskazówki

Przede wszystkim konieczna jest zmiana pościeli. Świeży tatuaż jest raną, dlatego trzeba zrobić wszystko, by ochronić go przed bakteriami. Najlepszym wyborem jest codzienna zmiana pościeli, by zminimalizować ryzyko kontaktu tatuażu z kurzem czy brudem. Dopiero w momencie, gdy zakończy się proces łuszczenia naskórka (trwa to ok. dwa tygodnie), można przestać przejmować się przesadnym dbaniem o czystość pościeli.

Co istotne – wielu moich znajomych, którzy zdecydowali się na zrobienie tatuażu, nie wiedziało, że przez ok. 2-3 dni po zabiegu, z tatuażu wycieka krew, tusz i osocze. Często (niestety) w studiach tatuażu się o tym nie informuje, przez co rano można przeżyć niemały szok :D. Tusz może zniszczyć pościel, dlatego warto na noc zabezpieczyć tatuaż folią.

Jaka pozycja do spania będzie odpowiednia?

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że nie śpimy na nowym tatuażu. Jeśli wykonaliśmy tatuaż na plecach, śpijmy na brzuchu. Świeży tatuaż nie może być uciskany, przegrzewany. Zadbajmy o dostęp do świeżego powietrza.

Dbanie o tatuaż podczas snu

Świeży tatuaż a zwierzęta

Niestety, jeśli przeważnie śpimy ze swoim pupilem, na czas gojenia się tatuażu powinniśmy tego unikać. Oczywiście chodzi o czystość i ochronę przed bakteriami, które mogą mieć na sobie domowe zwierzaki. Co istotne, z tatuażu wydobywają się wydzieliny, które pupil może próbować zlizywać w nocy.

Skuteczna regeneracja

Nowy tatuaż to stres dla organizmu. Sam proces gojenia bywa wymagający, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie warunki do regeneracji. Przez pierwsze dni, zadbajmy o to, by się wysypiać. Ośmiogodzinny sen to doskonały sposób na regenerację.

Ograniczenie alkoholu

Na czas gojenia tatuażu (oraz bezwzględnie 3 dni przed i 3 dni po zabiegu) unikamy alkoholu. Alkohol znacząco wpływa na jakość snu, a także spowalnia proces regeneracji. Idealnym wyborem będzie ograniczenie jego spożywania do minimum – szczególnie podczas pierwszych dni po zrobieniu tatuażu.

Leave A Reply

Navigate